Hatay’ın AK Partili ilçe belediye başkan eşleri, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi Feray Dingil öncülüğünde İskenderun Down Cafe’de bir araya geldiler.

Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, başkan eşlerini Down Cafe’de bir araya getirdi. Burada hem eğitim gören ve hem de çalışan down sendromlu çocuklar ve aileleriyle sohbet eden başkan eşleri, down cafedeki ortamı çok beğendiklerini belirttiler. Kendilerine gösterilen ilgi ve sevgiden dolayı mutlu olan down sendromlu çocuklar, başkan eşleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Feray Dingil, başkan eşlerini İskenderun’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Dingil, “Her zaman birlik ve beraberlik içindeyiz. Bugün burada hem down sendromlu çocuklarımızla vakit geçirmek, hem de onları bir nebzede olsa mutlu etmek için burada toplanmaya karar verdik. Her zaman burada çocuklarımız ile iç içeyiz. Onlar da bu ilgiden dolayı çok mutlu oldular” dedi.

Başkan eşleri ise, İskenderun Down Kafe’yi çok beğendiklerini ve burada Engelsiz İskenderun Dernek Başkanı Feray Dingil’in çalışmalarını takdir ettiklerini belirtti. Başkan eşleri, “Çocuklarımızı böyle mutlu görmek gerçekten çok güzel. Burada hem çalışıyorlar ve hem eğitim görüyorlar. Sosyal olarak onlar ve aileleri için muhteşem bir şey. Onlarla sohbet ettik, mutluluklarını paylaştık. Gerçekten unutulmaz bir gün yaşadık. Feray hanıma bizleri burada ağırladığı için çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’de gerçekleştirilen programın son bölümüne katılarak misafirlerini uğurlarken, down sendromlu çocuklar ile sohbet etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir Büyükşehir Belediyesi, FabLab açtı