İzmir Büyükşehir Belediyesinin yapımını sürdürdüğü Konak Tramvayı, Üçkuyular’a bağlanacak. Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Caddesi’nin bir bölümü trafiğe kapatılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Konak Tramvayı’nın yapımını sürdürüyor. Belediyenin hat imalat çalışmaları kapsamında 3 Ekim Salı gününden itibaren hattın Üçkuyular bağlantısına başlanacak. Bu kapsamda Şehit Binbaşı Ali Resmi Tufan Caddesi’nin Eski Vergi Dairesi ile Fahrettin Altay Metro İstasyonu arasında kalan bölümü tamamen trafiğe kapatılacak. Çalışmalar sırasında, caddeyi kullanan araçlar, sahil yolu katılımını Deniz Feneri Sokak üzerinden sağlayacak. Caddede yapılacak hat döşeme ve çevre düzenleme çalışmalarının 30 gün içinde tamamlanması hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Tramvayı güzergahı üzerinde bulunan Şair Eşref Bulvarı’nda hat imalat çalışmalarına Lozan Meydanı ile Alsancak Camisi arasında geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Belediye, Montrö Meydanı hariç olmak üzere bu çalışmaları Gazi Bulvarı’na kadar tamamlanmıştı. Diğer yandan da Ali Çetinkaya Bulvarı, Gazi Bulvarı (yol geçişleri hariç), Alsancak Sait Altınordu – Vahap Özaltay Meydanları arasındaki Alsancak Gar Geçişi ile Şair Eşref Bulvarı – Gazi Bulvarı kesişimi üzerindeki çalışmalar bitirilmişti. Halen, Cumhuriyet Bulvarı ve Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda, Meles Köprüsü ile Halkapınar Depo Sahası arasında kalan Halkapınar Geçiş Köprüsü’nün üzerinde çalışmalar sürüyor. Ayrıca, Ziya Gökalp Bulvarı’nda ve Sait Altınordu Meydanı’nda hat imalat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 450 milyon liralık tramvay projesiyle toplu ulaşımında yeni bir dönemin kapılarını açmaya hazırlanıyor. Belediye, “çevreci” ve “konforlu” ulaşım hedefi doğrultusunda Konak Tramvayını hizmete aldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  AK Parti’li Yavuz: "Çok büyük hatalar, usulsüzlükler var”