MAMA DAGITIMI

Nilüfer Belediyesi, BUHAYDER iş birliğiyle kırsal bölgelerdeki patili dostlara  mama dağıttı. Gün boyu geniş bir bölgede besleme çalışması yapan hayvanseverler, yaklaşık 300 kilogram mama dağıtarak sokak  hayvanlarının beslenmesine destek oldu.

Belediyesi, rutin çalışmalarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla da iş birliği yaparak sokak hayvanlarının beslenmesine destek olan Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bu kez, Bursa Hayvanlarla Yaşam Derneği (BUHAYDER) ile kırsaldaki hayvanların yanında oldu.

 KIRSAL MAHALLERDE CAN DOSTLARIN MAMA SEVİNCİ

 Kırsaldaki mahallelerinde soğuk kış aylarında beslenme konusunda güçlük yaşayan sokakta yaşayan hayvanlara mama desteğinde bulunan hayvanseverler, can dostların içini ısıttı. Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleriyle birlikte hayvanseverler Atlas, Kayapa, Maksempınar, Unçukuru, Akçalar ve Gölyazı’ya giderek, yaklaşık 300 kilogram mamayı patili dostlarla buluşturdu.

 “AMACIMIZ SOKAK HAYVANLARINI SAĞLIKLI HALE GETİRMEK”

 Kamu ve sivil toplum kuruluşu iş birliğinin güzel bir örneğini sergilediklerini ifade eden Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çınar, “Nilüfer Belediyesi olarak her zaman can dostların yanındayız. Günlük rutin çalışmalarımızın yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve hayvanseverler iş birliğiyle de bu tür örnek çalışmalar yürütüyoruz. Yaptıkları mama desteği için BUHAYDER’e teşekkür ediyorum” dedi.

 Beslenme çalışmasını gün boyu geniş bir bölgede yaptıklarını belirten BUHAYDER Başkan Yardımcısı Şükrü Yaşar da “Herkes, sokak hayvanlarına destek olmanın sorumluluğunu hissetmeli. Biz de dernek üyelerimizle topladığımız mamaları, Nilüfer Belediyesi desteğiyle sokakta yaşayan hayvanlarıyla buluşturduk. Burada önemli olan hayvanseverlerle belediyelerin ortak çalışmalar yapması. Bizim bu çalışmamız, umarım diğer belediyelere ve sivil toplum kuruluşlarına örnek olur ve bu tür organizasyonlar daha da artar. Bunun sonucunda da tüm hayvanlar daha sağlıklı hale gelir” diye konuştu. Sokakta onlarca hayvan aç susuz ve bizlerden yardım bekliyorlar. sokaktaki patili can dostlarımız bir kap mamaya, bir gülüşe, biraz ilgiye en çok da bizlere muhtaçlar. Her belediye bütün sokaklarına günlük taze mama ve su koysun. Minik dostlarımızın da karnı doysun.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mersin Turunç Fidanı ve Zakkumlarla Güzelleşecek.