Ana SayfaGündemUşak Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Uşak Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Uşak Belediyesi, soğuk havalarda sokak hayvanlarını unutmadı. Barınma ve yiyecek ihtiyaçlarını giderecek yerlere ilave olarak sokak hayvanlarının toplandığı bazı noktalara da mama bırakıldı.

UŞAK – Uşak Belediyesi tarafından alınan kar önlemleri kapsamında sokakta yaşayan hayvanlar da unutulmadı. Uşak Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, hem şehir içine hem de kırsal bölgelerdeki belirli noktalara kuru mama bıraktı.

Önceki akşam saatlerindeki kar yağışı ile birlikte şehir genelinde alınan önlemlerin yanı sıra sokakta yaşayan hayvanlara yönelik olarak yürütülen çalışmalar da arttırıldı. Uşak Belediyesi tarafından daha önceden sokaktaki hayvanlar için yerleştirilen barınma ve yiyecek ihtiyaçlarını giderecek yerlere ilave olarak hayvanların toplandığı bazı noktalara da mama bırakıldı.

Sokak hayvanlarının bünyesi soğukta zayıflıyor

Belediyeden yapılan açıklamada, Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nce sokakta yaşayan hayvanlar için kent merkezi ve mücavir alanlarda birçok noktaya kuru mama bırakıldığı bildirildi. Soğuk havalarda aç kalan hayvanların daha fazla ölüm riski taşıdığı belirtildi. Vatandaşların aç ve bakıma muhtaç sokak hayvanı gördükleri taktirde alo 153 üzerinden belediyeye ulaşmaları rica edildi.

sokak 1

Özel yuvalar yerleştirildi

Uşak Belediyesi, beğeni toplayan sosyal sorumluluk projelerine de devam ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce geçtiğimiz günlerde şehrin farklı noktalarına sokak hayvanları için bayat ekmek toplama kutuları yerleştirildi. Toplanan ekmekleri geçici hayvan bakım evindeki hayvan dostlara ulaştıran Uşak Belediyesi, bu kez de sokakta yaşayan hayvanlarını yuvalarına kavuşturdu. Şehrin farklı bölgesine yerleştirilen 30 adet yuva sayesinde sokak hayvanlarına soğuk kış günlerinde kucak açmış oldu. Ayrıca, resmi internet sitesi üzerinden ‘Geçici Hayvan Bakım Evi’nden hayvan sahiplenilmesi ile ilgili de özel bir çalışma yapan Uşak Belediyesi son girişimi ile bir kez daha taktir topladı.

Yürütülen çalışma ile ilgili Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Dünya sadece insanlara ait değildir. Tüm canlılar olarak aynı hayatı paylaşıyoruz. Hayvan dostlarımızın da yaşamaya hakkı var. Bu noktada hepimize görev düşüyor. Onlara sahip çıkmak hepimizin insani görevleri arasında. Bunu gerçekleştirmek aslında çok basit. Bunu evimizin kapısına, bahçesine bırakacağımız su ve ekmekle de yapabiliriz. İmkanlar el verdiği durumda barınağımızdan hayvan sahiplenerek de yapabiliriz. Biz belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

sokak 3

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler