Ana SayfaSosyal sorumlulukKocaeli'de 'Engelsiz Kocaeli Taksi' hizmeti başladı

Kocaeli’de ‘Engelsiz Kocaeli Taksi’ hizmeti başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği “Engelsiz Kocaeli Taksi” projesi ile tekerlekli sandalye kullanan vatandaşların ulaşımına kolaylık sağlıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren “Engelsiz Kocaeli Taksi” uygulaması engelli vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet veriyor. Uygulama, randevu sistemi ile planlı bir şekilde yürütülüyor. Tekerlekli sandalye kullanan engelli bireylerin ev dışında olan zorunlu ihtiyaçları karşılanıyor. Uygulama ile engellilerin öncelikli olarak sağlık kuruluşlarına gidiş gelişleri rahatlatılıyor. Ayrıca başta olmak üzere eğitim, sosyal hayat ve benzeri gerekçelere ilişkin taleplerine cevap veriliyor.

Randevu sistemi ile planlı bir şekilde yürütülen “Engelsiz Kocaeli Taksi” hizmeti sayesinde, tekerlekli sandalye kullanan engelli bireyler, sağlık kuruluşlarına gidiş- geliş talepleri başta olmak üzere, eğitim, sosyal hayat gibi gerekçelere ilişkin taleplerine de destek veriliyor. Ayrıca plansız gelişen talep durumlarında randevu sisteminin müsaitlik durumuna göre hizmetten yararlanabilmeleri sağlanıyor.

Uygulama için, Gebze bölgesinde 1, diğer ilçeler için 4 adet araç bulunuyor. Özel donanımlı olarak hizmet veren araçlar, tekerlekli sandalyeli engelli bireylerin refakatçileri ile birlikte rahatça seyahat etmelerini sağlıyor.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler