Kırsal kalkınma projelerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, başlattığı “Meyveciliği Geliştirme Projesi” ile kent genelindeki çiftçilere yüzde 50 hibeli meyve fidanı dağıtıyor. Kandıra ilçesinde 100 çiftçiye 6 bin ceviz fidanı dağıtıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmaya yönelik projelerini sürdürüyor. Belediye tarafından bu çerçevede “Meyveciliği Geliştirme Projesi” başlatıldı. Projede belediye, kent genelindeki çiftçilere yüzde 50 hibeli sertifikalı meyve fidanı dağıtıyor. Bunun yanı sıra fidanların dikileceği toprakların analizleri de ücretsiz yapılıyor.

Kandıralı çiftçilere fidan dağıtıldı

Proje çerçevesinde, son meyve fidanı dağıtım töreni Kandıra ilçesinde yapıldı. Kandıra Park ve Bahçeler Şefliğinde yapılan törene, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Lütfi Efil, Kandıra Ziraat Odası Başkanı Kemalettin Er ve çiftçiler katıldı.

Karaosmanoğlu: “Çiftçimizin yanındayız”

Törende konuşan Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yaptığımız en güzel projelerin başında çiftçiye yaptığımız yardımlar gelir. Bütün çiftçimize yüzde 50 hibeli ürün desteği veriyoruz. Yeni ihtiyaçlarınız olursa bize müracaat edin. Elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

100 çiftçiye 6 bin fidan dağıtıldı

Konuşmaların ardından fidanların dağıtımına başlandı. İlçedeki 100 çiftçiye 6 bin adet ceviz fidanı dağıtıldı. Törende, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin desteği ile 100 arıcıya da yüzde 50 hibeli bal süzme, ısıtma ve dinlendirme kazanı dağıtıldı.

Arazilerin analizi ücretsiz yapılıyor

Öte yandan ceviz dikimi yapılacak arazilerin ücretsiz toprak analizleri İZAYDAŞ laboratuvarında yapılıyor. Dikimi yapılan meyve bahçelerine ise Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı ziraat mühendisleri tarafından tarım danışmanlığı hizmeti veriliyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Erzurum'a Tam Not Verdi!