Ana SayfaMimariRestorasyonMuammer Kangal Konağı restore edildi

Muammer Kangal Konağı restore edildi

Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan asırlık konak Muammer Kangal Konağı, Sivas Belediyesi tarafından restore edildi.

Kültür varlıklarının korunması konusunda çeşitli çalışmalar gerçekleştiren Sivas Belediyesi, restorasyon çalışmalarına devam ediyor. Belediye, son olarak 19. yüzyıl mimarisi ile yapılan asırlık Muammer Kangal Konağını restore etti. Belediye Başkanı Sami Aydın, asırlık konakta incelemelerde bulundu.

“Çok güzel restore olmuş

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Aydın, “Belediyemiz tarafından alınıp restore edilerek şu anki konumuna kavuşturulan bir yapı. Gerçekten arkadaşların eline koluna sağlık hepsine teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir restore olmuş, mevcut dokuyu mümkün olduğu kadar koruduk, buna ilave olarak tamamen tahrip olmuş unsurları da orijinal şekliyle aslına uygun bir şekilde ilave ettik tamamladık” dedi.

“Fırsat buldukça yapıları restore edeceğiz”

Başkan Aydın, “Sivasımızın güzel konaklarından bir tanesi sivil mimari örneklerinden bir tanesi fırsat buldukça bu tür yapıları aslına uygun bir şekilde restore edip fonksiyon kazandırmayı hedefliyoruz. Bu güzel örneklerden birisi olarak şehrimizin kullanımına sunulacak konuma geldi. Ben emeği geçen bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum hepsine teşekkür ediyorum. Şehrimiz için mahallemiz içinde hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler