Özel Kalem
Şehitkamil Sanat merkezi şeflerden tam not aldı

Şehitkamil Sanat Merkezi, Gaziantep’teki müzik derneği yöneticileri ve koro şeflerinden tam not aldı. Şefler, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür etti.

Gaziantep’in kültür ve sanat hayatına yeni bir renk katacak Şehitkamil Sanat Merkezi (ŞSM) tamamlandı. Şehitkamil Belediyesi tarafından yapılan merkez, önümüzdeki günlerde halkın hizmetine sunulacak. Toplam 5 bin 550 metrekare büyüklüğünde inşa edilen merkezde, 400 kişilik çok amaçlı salon, sergi salonu, açık amfi alanı, VİP salonu, prova salonları, telli çalgılar, vurmalı çalgılar, ses ve piyano atölyeleri, fotoğraf, ebru, resim, hat atölyeleri, kütüphane, yönetim ofisleri ile kafeterya bulunuyor.

Merkezin son konukları koro şefleri oldu

Merkezin son konukları Gaziantep’teki derneklerin yöneticileri ile Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği korolarının şefleri oldu. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile merkezi gezen koro şefleri, yapıyı çok beğendiklerini ifade etti. Programa, Suzidil Klasik Türk Sanat Musikisi Korosu, İl Kültür Turizm Musiki Korosu, Gaziantep Kültür ve Turizm Derneği TSM, Ruhnevaz Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Korusu, Zeugma Kültür ve Sanat Derneği Korosu, Halk Eğitim Merkezi Öğretmenler Korosu, Hüsn-ü Seda Topluluğu, Ahmet Güneş THM Korosu, Gazişehir Türk Sanat Müziği Korosu temsilcileri katıldı.

“Merkez kente büyük katkılar sağlayacak”

Amaçlarının gençlere Türk müziğini sevdirmek olduğunu dile getiren Zeugma Türk Müziği Korosu Şefi Ahmet Akif Ciğerli, ŞSM’nin hedeflerine ulaşmalarına önemli bir katkı sunacağını kaydetti. Ciğerli, “Gaziantep’e böylesine değerli bir hizmeti sunan Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nu canı yürekten tebrik ediyorum. ŞSM’de gerçekten çok şey düşünülmüş, çok incelikleri var. İnşallah Gaziantep’te Türk musikisinin ve diğer sanatsal branşlarda da tüm gelişmelere burada katkı sağlanır. Şehitkamil Sanat Merkezi’nin bir özelliği de gençlere göre tasarlanmış olması. Bizim de amacımız zaten Türk müziğini gençlere sevdirmek ve gençlere bu konuda hem çalışma bakımından hem de eğitim bakımından böylesine güzel alanları sunmak. Ben Şehitkamil Sanat Merkezi’nin büyük katkılar sağlayacağına şimdiden inanıyorum. Bu bakımdan Şehitkamil Belediye Başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bu akşamın filmi "7. Koğuştaki Mucize"