Körfez Belediyesi, personeline “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve 6284 Sayılı Kanun” konusunda seminer verdi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyen Körfez Belediyesi, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve 6284 Sayılı Kanun” konulu seminer verdi. Körfez Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak, polis memuru Hacı Kerim Ateş ile öğretmen Melike Acar Öztürk katıldı. Seminer sonrasında da Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mücahit Bulut Ateş ve Öztürk’e çiçek takdim etti.

“Zihniyet dönüşümü amaçlıyoruz”

Öğretmen Melike Acar Öztürk, bu seminerler ile kadına yönelik şiddeti doğuran ve pekiştiren olumsuz tutum ve davranışların ortadan kaldırılmasının amaçlandığını belirtti. Öztürk, toplumsal farkındalık, duyarlılık, bilinç kazandırmak ve toplumsal cinsiyet eşitliğine hizmet edecek zihniyet dönüşümünü sağlamak olduğunu ifade etti. Öztürk, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda da örnekler vererek istatistikî bilgiler ışığında dinleyenlere bilgiler aktardı.

Polis memuru Ateş kanunu anlattı

Polis memuru Hacı Kerim Ateş ise, 6284 sayılı Kanun ve Kadına Yönelik Şiddet Durumunda Cezai Yaptırımlar konusunda bilgilendirme yaptı. Kadınların haklarının yasalarla da korunduğunu belirten Ateş, kendisine yöneltilen sorulara da tek tek cevap verdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mücahit Bulut da hem Ateş hem de Öztürk’e katılımlarından dolayı teşekkür ederek bu tür eğitimlerin devam edeceğini belirtti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Ahşap Eğitim Atölyesi daveti