Kütahya Belediyesi daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek adına araç filosuna yeni araçlar ekledi. Alınan 15 yeni araç Zafer Meydanında yapılan törenle tanıtıldı.

Kütahya Belediyesi tarafından vatandaşlara daha iyi hizmet verilebilmesi amacıyla 15 yeni araç alındı. Araçlar, törenle tanıtıldı. Tören Zafer Meydanı’nda yapıldı. Törene, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcıları basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

“En çok aracı bu dönemde aldık”

Geçmiş dönemlerde Makine İkmal Müdürlüğü’ne alınan en güçlü ve en çok aracı bu dönemde aldıklarını söyleyen Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Makine İkmal Müdürlüğümüz geçmiş dönemlerde kiralama usulüyle halkımıza hizmetleri götürmüş ama bu dönemde hem kaliteli araçlar hem de makine parkını genişletme noktasında, belediyemize yeni araçları katmaya devam ediyoruz. Bugün burada tanıtacağımız araçlar; 1 adet son sistem 1 milyon TL civarında greyder, bir adet silindir, 5 adet su arozözü, 1985 modelli arozözlerle Kütahyanın hizmetlerini görürken şuanda sıfır, yüksek tonajlı araçlarla hizmet vereceğiz. Üst düzey markasını tercih ettiğimiz 7 adet damperli kamyon ve bunun yanında asfalt sezonunda çok rahat kullanabileceğimiz araçlar” diyerek yeni araçları tanıtı.

Maliyetleri 6 milyon 824 bin TL

“Araçları alırken 7 bin yıllık geçmişi olan kadim şehrimizin dar sokaklarını düşündük” diyen Saraçoğlu, “Bu sokaklara rahat girebilecek itfaiye araçlarımızın da olması gerektiğini düşünerek bir adet de itfaiye arozözü aldık. İkincisinin de siparişini verdik önümüzdeki günlerde gelecek. Artık dar sokaklara da çok kısa sürede yangına müdahale etme imkânımız olacak. Bugün 15 araç tanıttık. Bunların da maliyeti 6 milyon 824 bin 509 TL. Bu da Kütahya Belediyesinin kendi bütçesinden ödenmiş bir rakam. Önümüzdeki günlerde 2 adet kamyonet, 1 adet silindir, 1 adet itfaiye aracını da bu ekibin içine katmış olacağız. Bu da 869 bin 660 TL tutuyor. Toplamda bu yıl 7 milyon 694 bin TL civarında bir yatırımı Destek Hizmetleri Müdürlüğüne yapmış bulunmaktayız” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Soyer: İzmirliler durumun ciddiyetinin farkında