Ana SayfaBelediyeKütahya'da Yoncalı'ya dev hizmet

Kütahya’da Yoncalı’ya dev hizmet

Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi ve Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol içeriği hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, protokolün ve yatırımın hayırlı olmasını diledi. Başkan Işık, belediyenin Yoncalı Şifa Kent Projesi kapsamında yapılması planlanan spor tesislerin kamu kaynakları ile yapılacağını ifade etti.

ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI

Kütahya Belediyesinin Yoncalı Şifa Kent Projesinde yer alan spor tesislerinin yapılacağı alanın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili imzalanan protokol içeriği hakkında bilgiler veren Başkan Işık, tesislerin 300 gün içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Başkan Işık, “Kütahya Belediyesi Yoncalı Şifa Kent Projesi kapsamında, göreve geldiğimiz günden bu yana ciddi çalışmalarımız oldu. Daha önce de kamuoyu ile paylaştığımız şekli ile toplam 200 dekarlık bir alanda 11 parselin Kütahya Belediyesi adına tapu tescili yaptıktan sonra, Şifa Kent Projemiz kapsamında özellikle futbol takımlarının antrenman yapabilecekleri sahalara dönüştürülmesiyle ilgili çalışmalarımız başlattık.

Bu arada Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun (ASKF) daha önceden yaptığı projeden de yola çıkarak söz konusu parsellerden birinin 25 dekar toplam alanda bir nizami iki tane de antrenman sahası olmak üzere 3 çim saha yapımı konusunda çalışmalarımız başladı” dedi.

VALİMİZİN TEKLİFİ İLE TAHSİS GÜNDEMİMİZE GELDİ

Kütahya Valisi Ali Çelik’in teklifi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün projeyi değerlendirmesi gündeme geldiğini hatırlatan Başkan Işık, “Sayın Valimizin teklifi doğrultusunda, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz aracılığıyla, söz konusu projenin değerlendirilmesi için arazilerin tahsisi gündemimize geldi. Bu tahsis ile ilgili çalışmalarımız komisyon ve meclis çalışmaları şeklinde devam ederek, meclisin onayı ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze 25 yıl süre ile tahsis edilmesi kararlaştırıldı. Valimizin girişimleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız bütçesinden kaynak ayrılarak söz konusu sahaya spor tesislerinin yapılması ile ilgili ihale süreci başlatıldı. 19 Ocak 2021 tarihi itibariyle ihale yapıldı” dedi.

Ordu’da tarihi çeşmeler gelecek ile buluşturuluyor – TIKLAYIN

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla