Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde kurulan Trafik Kontrol Merkezi tarafından, Malatya trafiği 7 gün 24 saat izleniyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Trafik Kontrol Merkezinin, trafikte yaşanan sıkışıklıklara anında müdahale etmek için 7 gün 24 saat çalışıyor. Merkezle, sinyalize kavşaklar yönetilip, toplu taşıma araçlarını takip ediliyor.

Trafik Kontrol Merkezi tarafından, Malatya trafiğinin 163 kamerayla izlendiği belirtildi. Bu kameralardan 48’i merkezdeki büyük kavşaklara, 106’sı Trambüs istasyonlarına, 9’u Trambüs trafo binalarına yerleştirildiği kaydedildi.

Trafik Kontrol Merkezi’nde, trafik ağındaki tüm mevcut sistemler, alt sistemler ve sensörler uzaktan kontrollü kumanda edildiği aktarıldı. Merkezden toplanan veriler ile tüm trafik ağının en etkin biçimde yönetildiği belirtildi. Trafik Kontrol Merkezi’nde belirlenen yönetmelikler doğrultusunda, toplu taşımada güven ve kaliteyi arttırmak için araç takip sistemi ve araç içi kameraların da izlendiği bildirildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Öğrencilere toplu taşıma ücretsiz olacak