Erzurum, 2018’de Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası, 2019’da da Kayakla Oryantiring Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak.

TOF Başkanı Hacer Akyüz ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen

Erzurum, 2018’de ve 2019’da üç önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak. 2018 Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası, 2019 Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası Erzurum’da yapılacak. 3 organizasyonun protokolü için kente gelen Türkiye Oryantiring Federasyonu (TOF) Başkanı Hacer Akyüz, İl Temsilcisi Kadir Ergün ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.

“Erzurum sporda marka oldu”

TOF Başkanı Akyüz, Başkan Sekmen ile birlikte üç önemli organizasyonun protokol metnini imzaladı. Başkan Akyüz, “Erzurum ülkemizin en önemli spor merkezlerinden biridir. Sayın Başkanımız Mehmet Sekmen ile birlikte Erzurum sporda marka bir kent oldu. TOF olarak 2018 ve 2019 yıllarında yapılacak olan Türkiye ve Avrupa şampiyonaları ve Dünya Kupası’nın protokol metnini imzaladık. Oryantiring ve kayağın dünya devlerini inşallah Erzurum’da ağırlayacağız. Bu önemli spor organizasyonları ilimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bayındır'da Çiçek Festivali başladı... Sokaklar çiçek kokacak...