Manisa Büyükşehir Belediyesinin elektrikli otobüsleri ile ilgili yapılan anket sona erdi. 43 bin 504 kişinin oy kullandığı ankette, yüzde 32.62 ile kırmızı seçildi

Manisa Büyükşehir Belediyesinin çevreci yatırımları arasında yer alan şehir içi toplu ulaşımda kullanacak olan elektrikli otobüslerin rengini belirlemek için yaptığı anket çalışması sona erdi. Vatandaşlar, kasım ayında başlayan ve www.manisa.bel.tr adresinde yer alan ankete katılarak, beğendikleri rengi seçmek için oy verdi. 2018 yılında şehir içindeki toplu ulaşımda kullanılacak olan elektrikli otobüslerin renginin belirlenmesi için başlatılan ankette 43 bin 504 kişi oy kullandı.

Yüzde 32.62 kırmızı dedi

Kırmızı, mavi, yeşil ve sarı renklerin arasından seçim yapan vatandaşlar kullanılan oyların yüzde 32.62’sini kırmızıdan yana kullanarak seçimini yaptı. 2018 yılında toplu ulaşımda kullanılacak olan elektrikli otobüsler kırmızı rengiyle vatandaşların ulaşımlarını sağlayacak. Manisalıların rengini belirlemesiyle birlikte önümüzdeki yıldan itibaren hizmete başlaması planlanan elektrikli otobüsler OSB işçilerine de hizmet verecek. İlk etapta üç bin işçiyi OSB’ye taşımayı planlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde yaşanan servis yoğunluğunun da önüne geçmeyi hedefliyor. Ankette, yeşile yüzde 32.49 (20 bin 979 oy), sarıya yüzde 32.37 (20 bin 901), maviye de yüzde 2.52 (bin 624) oy çıktı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Manisa Büyükşehir Belediyesi: "Satın almayın, sahiplenin"