Ana SayfaBaşkanlarMeram, yatırımlarla yepyeni bir çehreye kavuşacak

Meram, yatırımlarla yepyeni bir çehreye kavuşacak

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, başta metro olmak üzere Meram ilçesinin birbirinden değerli projelerle yepyeni bir çehreye kavuşacağını açıkladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 2020 yılı ve sonrasında Meram için hayata geçecek ve programlanan projeleri istişare etmek üzere bir araya geldi. Başkan Altay ve Başkan Kavuş, daha sonra Meram Belediye Meclisi toplantısına katılarak, meclis üyelerini projeler hakkında bilgilendirdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, merkez ilçeler yatırım toplantısına Meram ile başladıklarını söyledi. Başkan Altay, “Meram marka değeri en yüksek ilçemiz. Yeni projeleri ve eksik işlerin tamamlanması için ilçe belediyemizle birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Şehre hizmet etmek herkese nasip olmuyor. Bunu en iyi şekilde yerine getirmeye el birliği ile gayret gösteriyoruz. Çok iyi bir uyum yakaladık. İşlerimizde istişare ediyor ve daha büyük bir etki oluşturma gayreti gösteriyoruz” dedi.

Meram için en önemli yatırım metro olacak

Meram’a gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi veren Başkan Altay, “Önümüzdeki dönemin en önemli yatırımı metro olacak. 21.1 kilometrelik metro Konya tarihinin en büyük yatırımı. Yatırımın büyüklüğü bedelinden kaynaklanmıyor. Konya artık metrosu olan şehirler statüsüne girecek. Bu sebeple bu şehir için metro bir milat. Bunun Konya’ya en iyi şekilde anlatılması gerek. Ulaşımdan kentsel dönüşüme, ekonomisinden istihdamına kadar birçok noktada yarar sağlayacak. Hızlı bir dönüşüm kazandıracak” dedi.

Konya Banliyösü devlet yatırım programında

Öte yandan şehir ve ulaşım için bir başka projeye daha imza attıklarını anlatan Başkan Altay, “Konya Banliyösü devlet yatırım programına girdi ve 2021 sonunda tamamlanması planlanıyor. 17.4 kilometrelik şu anki tren garından organize sanayiye kadar 13 durakla gitmesi planlanan proje daha sonra Kaşınhanı ve Çumraya kadar gidecek. Yatırım bedeli düşük ama metro kadar önemli bir proje. Sanayilerimiz bu projeyle toplu ulaşıma kavuşacak. Meram son durakta gerçekleştirilecek otopark projesi, Tavusbaba’da gerçekleştirilecek düzenleme, Ateşbaz Türbesi çevresinde yemek kültürümüzü yaşatmak amacıyla uygulayacağımız proje ile ilçe önemli yatırımlar kazanacak” şeklinde konuştu.

“Birçok konuda önemli kararlar aldık”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da, düzenlenen toplantıda imar, park bahçeler ve altyapı konuları başta olmak üzere birçok konuda önemli kararlar alındığını belirtti. Başkan Kavuş, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ile ilçemize kazandırılacak yatırımları ve projeleri masaya yatırdık. Beraber yol arkadaşlığı yaptığımız ve beraber çalıştığımız Başkanımız Altay’a Meram’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

3

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler