Ana SayfaGündemŞizofreni hastaları farkındalık için "Bir Ses, Bir Işık" diyecek

Şizofreni hastaları farkındalık için “Bir Ses, Bir Işık” diyecek

Şizofreni hastalarının sahne alacağı “Bir Ses, Bir Işık” drama gösterisi Ankaralı izleyicisiyle buluşmak için gün sayıyor. 10 şizofreni hastasının sahne alacağı oyun 9 Ocak Perşembe günü Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek. 

ANKARA – Şizofreni hastaları tarafından hazırlanan “Bir Ses, Bir Işık” drama gösterisi ile toplumsal farkındalık hedefleniyor. Yenimahalle Belediyesi ve Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenimahalle Toplum Ruh Sağlığı Merkezi işbirliğiyle hazırlanan “Bir Ses, Bir Işık” drama gösterisi izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor. 10 şizofreni hastasının sahne alacağı gösteri 9 Ocak Perşembe Günü saat 19.30’da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde izleyenleriyle buluşacak.

IMG 1555

Şizofreni hastaları 3 aydır provalara yoğunlaştı

Yaklaşık 3 aydır büyük bir emek harcanarak hazırlanan “Bir Ses, Bir Işık” adlı gösteride tamamen amatör 10 şizofreni hastası sahneye çıkmak için provalarda yoğun bir mesai harcıyor. Oyuncular, 9 Ocak Perşembe günü saat 19.30’da Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek oyun için tüm Ankaralıları heyecanlarını paylaşmak için bekliyor.

“Ötekileştirmeyi hayatımızdan çıkarmamız lazım”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, günümüzün en büyük sorunlarından birinin ötekileştirmek olduğunu söyledi. Başkan Yaşar, “İnsanları din, dil, dış görünüş veya hastalıklarına bakarak ayırıyoruz. Toplum olarak farkında olmadan onları dışlıyoruz. Bunun neticesinde de istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor” dedi. Yenimahalle Belediyesi olarak toplumun her kesimini kapsayan politikalar izlediklerinin altını çizen Başkan Yaşar, sosyal belediyecilik anlayışları çerçevesinde herkesi eşit yurttaş olarak gördüklerini ve bu doğrultuda projeler geliştirdiklerini vurguladı.

IMG 1622

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla