Ana SayfaÇevreKaracabey'de 'sıfır atık' seferberliği

Karacabey’de ‘sıfır atık’ seferberliği

Karacabey Belediyesi, sıfır atık seferberliği başlattı. Belediye Başkanı Ali Özkan, geri dönüşümün ekonomi ve çevre için çok önemli olduğunu vurguladı. 

BURSA – Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Gökpınar Geri Dönüşüm firması sahibi Mevit Gökpınar ve Çevre Mühendisi Baki Atıf Yılmaz’ı ağırladı. Görüşmede, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında, ilçede ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması için yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. Yetkililer, organizasyon şemaları hakkında Belediye Başkanı Özkan’a bilgi verdi.

Sıfır Atık projesi kapsamında çalışmalar hızlandırıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve ülke genelinde yaygınlaştırılması hedeflenen Sıfır Atık Projesi kapsamında, Karacabey ilçesinde de çalışmalar hız kazandı. Karacabey Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından üstünde titizlikle durulan proje kapsamında bu yıl ilçe genelinde Gökpınar Geri Dönüşüm firmasıyla çalışacaklarını duyurdu. Bu kapsamda önceki gün Belediye Başkanı Ali Özkan ile bir araya gelen firma yetkilileri, çalışma organizasyonu hakkında Özkan’a bilgi verdi.

Ambalaj atıkları toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak

Ziyarette konuşan Belediye Başkan Ali Özkan, devletin özellikle plastik atıklarla ilgili çeşitli yaptırımlarla büyük oranda olumlu ivme sağladığını söyledi. Başkan Özkan, “2022 yılında zorunlu depozitolu geri dönüşüm üzerinde çalışılıyor. Bu tarz çalışmalar, ekonomi ve çevre için çok önemli. Bizler de bunu çok önemsiyoruz” dedi. Özkan, bu kapsamda Karacabey ilçesinin market, ev, fabrika ve resmi kurumlarından ambalaj atıklarının toplanarak geri dönüşüme kazandırılması işini, bu yıl Gökpınar Geri Dönüşüm ile birlikte yapacaklarını aktardı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar