Mersin Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu genişletiyor. Belediye, 388 yeni araç ve iş makinesini daha araç filosuna dahil etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde olduğu gibi ilçeler ve mahalle statüsüne dönüşen köylere de daha kaliteli ve hızlı hizmet götürmek amacıyla iş makinesi filosunu yeni araçlarla büyütüyor. Büyükşehir Belediyesi alınan yeni iş makineleri ve araçlarla sorumluluğunda olan bölgelere daha hızlı ve etkili hizmet verecek. Araç filosuna eklenen yeni iş makineleri ve araçlarla değişik koşullarda ve zorlu arazilerde kesintisiz hizmet verecek.

388 araç yola çıktı

Park ve Bahçeler Dairesi için 169, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi için 85, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi için 55 ve Fen İşleri Dairesi için 10 araç alındı. Ayrıca İtfaiye Dairesi için 17, Ulaşım Dairesi için 6, Zabıta Dairesi için 2, Veterinerlik Dairesi için 4, Muhtarlık Dairesi için 5, Engelliler Dairesi için 1, Sosyal Hizmetler Dairesi için 2 ve Kültür ve Sosyal Hizmetler Dairesi için 3 araç temin edildi. Toplam 16 dairede kullanılmak üzere 388 araç Mersin’e hizmet için Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermek için yola çıktı.

Filoda, pikap, çift kabin kamyonet, vakumlu yol süpürme aracı, su tankeri, damperli kamyonet ve traktör yer alıyor. Ayrıca, kanal kazıcı, ekskavatör, teleskopik platform araç, silindir, asfalt distribütörü, sathi kaplama distribütörü ile dezenfekte ve yıkama aracı bulunuyor. 388 araçlık filo il merkezi ve tüm ilçelerde kaliteli, hızlı ve etkili hizmet verecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Seçer : "Göç Küresel Görev Gücü'nün Siyasi Liderliğini Mersin Yürütüyor