11-14 2018 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen 36. BIT Milano Turizm Fuarı’nda “Cittaslow Türkiye” standıyla Türkiye’nin Sakin Şehirleri dünyaya tanıtıldı.

Dünyanın en önemli uluslararası turizm fuarlarından biri olan BIT – Uluslararası Turizm Fuarı, İtalya’nın Milano kentinde kapılarını açtı. Fuara birçok farklı ülkenin tur operatörleriyle beraber Türkiye’nin Sakin şehirleri de katıldı.

Türkiye’nin Cittaslow Başkenti Seferihisar ve 13 Cittaslow Şehir Gökçeada, Yenipazar, Yalvaç, Taraklı, Halfeti, Uzundere, Akyaka, Vize, Perşembe, Şavşat, Göynük, Gerze ve Eğirdir Belediyeleri temsilcileri fuarda yer alarak, Cittaslow Türkiye çalışmalarını ve şehirlerini dünyanın dört bir yanından gelen turizmcilere anlattı.

Fuarın önemi hakkında açıklamalar yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Belediyemizden ve diğer Sakin Şehir Belediyelerinden personel arkadaşlarımız Milano’daki fuarda yer alıyor. BIT dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri. Türkiye’nin birbirinden güzel Sakin şehirlerini burada tanıtmak çok önemli. Ayrıca, İtalya Cittaslow’ların doğduğu yer. Bu nedenle İtalya’da çalışmalarımızı anlatmak ve ülkemizin bir Sakin Şehirler cenneti olduğunu göstermek istiyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mavi bayrakları ve temiz sahili ile tatilcileri bekliyor