Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı emeklilere özel hobi bahçeleri yoğun ilgi görüyor. Başta emekliler olmak üzere vatandaşlar bu bahçelerde stres atıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in, Konyaaltı İlçesi Bahtılı mevkisinde Antalya’ya kazandırdığı Hobi Bahçesi Projesi, emeklilere şehrin gürültüsünden, hareketliliğinden uzak, toprakla haşır neşir olabilecekleri, doğa ile iç içe vakit geçirebilecekleri bir ortam sunuyor. Vatandaşlar, 2017 Kasım ayında bahçelerini teslim aldı. Vatandaşlar, çalışma hayatları boyunca uzak kaldıkları sakin ve organik yaşama hobi bahçesi ile kavuştu.

Emeklilere teslim edildi

Hobi Bahçeleri projesi ile 348 adet hobi evi inşa edildi. Evler, emeklilere teslim edildi. Evlerin, 4.5 metrekare kapalı alanı ve 13.5 metrekarelik açık verandası bulunuyor. Evler ile toplam 63 metrekare ekilebilir alana sahip bağımsız bahçelerde vatandaşlar, meyve, sebze, mevsimlik çiçek gibi her türlü tarımsal üretim yapabiliyor. Antalya Hobi Bahçesleri Projesi’nde kullanıcıların aileleri ile de hoşça vakit geçirebileceği sosyal alanlar da mevcut. Çocuklar için oyun alanları, yarı olimpik yüzme havuzu, mescit, kafeterya, revir, yürüyüş parkuru, halı saha, rekreasyon alanları ve 96 araçlık otopark da projede yer alıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eski Başkan Akaydın'ın eşi hayatını kaybetti