Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde yaptırılan 4 parkın açılışı yapıldı.

Kardeş Belediyecilik kapsamından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Nusaybin’e yapılan Nusaybin – Kocaeli Kardeşlik Parkı, Barış Mahallesi Parkı, Bulun Sokak Parkı ve engelsiz parklarının açılışına Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Kamu Kurum ve Kuruluş yöneticileri ile STK temsilcileri katıldı.

Nusaybin – Kocaeli Kardeşlik parkında yapılan törende konuşan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Mardin Büyükşehir Belediyesi ve 4 ilçe beledisinin aynı çalışma içerisinde beraber ortak projeler yürüttüğünü kaydetti.

“Bu çalışmalardan dolayı hemşerilerim adına hem hükümetimize hem devletimize hem de Kocaeli Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum” diyen Vali Yaman, Mardin’e hizmet etmeye başladıklarını ve hizmete devam ettiklerini ifade etti. Vali Yaman, “600 Milyonluk bir bütçeyi siz değerli hemşerilerimize harcamak üzere hazırladık. Eğer yetmezse de borçlanacağız. Artık şuna inanın öyle dağa taşa harcayacak bu ülkenin hiç parası yok. Bu para sadece siz öğrencilere siz gençlere siz Nusaybinliler’e siz değerli hemşerilerimize harcanacak ve harcanıyor. Herşey sizin için olacak. Artık her mahallemize çocuk parkı, her mahallemize park, her mahallemize taziye evleri planladık. İnşallah bu hizmetleri yapacağız.” diye konuştu.

“Topraklar uzak olabilir ama gönüller yakın”

mardin-nusaybin2

Parkların açılışında konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu: “Bu hizmetler gönül köprüsü kurmak içindir. Kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmek içindir. Biz insanımızı seviyoruz, halkımızı seviyoruz ve ülkemizi bir bütün olarak görüyoruz. Bu ülkenin her köşesinde yaşayan insanlar bizim için değerlidir, kardeşimizdir” dedi. Karaosmanoğlu, Mardin Büyükşehir Belediyesi, Nusaybin, Dargeçit, Derik ve Mazıdağı ilçeleriyle kardeş olduklarını hatırlatarak, “Mardin’de yapacağımız yatırımlar 20 Milyona yaklaşıyor. Eski parayla 20 trilyon. Helal olsun kardeşlerimize.” dedi.

İnceleyin:  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ücretsiz diş sağlığı hizmeti veriyor

Parkların açılışında konuşan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal ise, “Belediyemize gelen her kuruş kamu kaynağının ve mali imkanların sadece ve sadece vatandaşlarımızın hizmetine sunmak ve belediyemizin bütün imkanlarının daha iyi yaşanabilir bir kent oluşturmak için var gücümüzle uğraşmaktayız. Açılışı yapılacak olan bu 4 adet parkımız şehrimizin çeşitli semtlerinde vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Yine memnuniyetle ifade etmek gerekir ki bu 4 parkımızdan biri yörede ilk olacak şekilde engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Nusaybin’de şehircilik anlamında önemli kazanımları oluşturmuş bulunuruz. Böylelikle ilçemizin genelinde farklı kurum kuruluşlarla birlikte yürüttüğümüz çalışmalarla vatandaşlarımıza hizmet etmiş bulunuruz” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra parkların açılışı yapıldı. Yaman ve Karaosmanoğlu parkları dolaşarak vatandaşlarla sohbet etti.

Facebook Yorumları