Ana SayfaBelediyeOdunpazarı Belediye Başkanı Kurt, iki yılı anlattı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt, iki yılı anlattı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt, iki yılı anlattı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, basın mensuplarına yönelik toplantıda, iki yıllık icraatları dile getirdi. Başkan Kurt, ‘’2 yılda katılımcılığın, demokrasinin, örgütlenmenin ve derman belediyeciliğin ne olduğunu tüm Türkiye’ye bir kez daha gösterdik’’ dedi.

Odunpazarı Belediyesi’ni sosyal demokrat, şeffaf, katılımcı, halkçı ve hesap verebilen bir anlayışla yönettiklerini dile getiren Başkan Kurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’31 Mart Seçimleri öncesinde hemşerilerimize; ‘Her Mahalleye Halk Merkezi’ sloganı ile Halk için Halk Merkezleri seferberliğimize devam edeceğimize dair söz vermiştik. 31 Mart seçimleri öncesinde 12 olan halk merkezi sayımızı, 31 Mart seçimleri sonrasında da Yıldıztepe Mahallesi’ne Erdal İnönü Halk Merkezi, Yenidoğan Mahallesi’ne Ayşe Tuba Arslan Halk Merkezi’ni açarak 14’e çıkardık. Gündoğdu Mahallesi ve Gültepe Mahallesi’nde yapımı devam eden 2 halk merkezimiz, çok kısa sürede sevgili hemşerilerimin hizmetine sunacağız.

Odunpazarı’nda gençlerimiz için çalışmaya Ceren Özdemir Gençlik Merkezi ile devam ettik. İstiklal Mahallesi Başarılı Sokak No: 31 (Adalar MİGROS arkası) adresinde 5 katlı binaya gençlik merkezi açtık. Ordu’da cezaevi firarisi tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in adını verdiğimiz gençlik merkezimizde bir de Önder Baloğlu Kütüphanesi bulunuyor. Pandemi nedeniyle gençlik merkezimiz atölye çalışmalarını online ortamda gerçekleştiriyor.

31 Mart seçimleri öncesinde çocuklarımızın sağlıklı bir çevrede, eşit şartlarda, özgüveni yüksek bireyler olarak yetişebilmesi için; hemşerilerimize ‘kreş’ sözü vermiştik. Bu kapsamda Kurtuluş Mahallemize Kurtuluş Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşini; Osmangazi Mahallemize ise Osmangazi Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşini kazandırdık. Kurtuluş Oyunpazarı ve Kreşi’nde çocuklarımız için eğitim ve öğretim başladı. Osmangazi Oyunpazarı Gündüz Bakımevi ve Kreşinin tüm çalışmaları tamamlandı, ancak pandemi nedeni ile açılışı yapılarak, öğrenci alımı yapılamadı. Hemşerilerimize verdiğimiz kreş sözünü Orhangazi Mahallesi, Yıldıztepe Mahallesi’nde açtığımız ‘oyunevi’ ile gerçekleştirmeye devam ettik.  Odunpazarı’na yeni kreşler kazandırmaya devam ediyoruz. EMKO ve Ihlamurkent kreş çalışmalarımız başladı. Projesi çizilen kreşlerin, yapımına kısa sürede başlanması hedefleniyor.’’

Başkan Kazım Kurt, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’Engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve onlara destek olmak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza ‘Engelsiz Park ve Atölye’ ile devam edeceğimizi söylemiştik. Yenikent Mahallemizde bulunan Seramik Park içine Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi açarak bu sözümüzü gerçekleştirdik. Bu merkezde gerçekleştirdiğimiz hizmetler ile engelli bireyler ve onların ailelerine destek oluyor, onların hayatlarına dokunuyoruz. Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezimizde COVİD-19 salgını öncesine kadar engelli bireyler için çeşitli atölyeler düzenledik. Engelli bireyler ve ailelerine uzman psikologlarımız tarafından psikolojik destek verildi. Ancak, gelinen son süreçte bu çalışmalarımızı salgın bitene ya da kontrol altına alınana kadar durdurmak zorunda kaldık. Bu merkezimizde her türlü zorluğa rağmen engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalara devam ettik. Şubat ayında ESKUBER (Eskişehir Berberler ve Kuaförler Meslek Odası) ile protokol imzalayarak özel gereksinimli bireylere kuaför hizmeti vermeye başladık.’’

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler