Ana SayfaKültür SanatOdunpazarı'nda açılan kütüphane sayısı 23'e ulaştı

Odunpazarı’nda açılan kütüphane sayısı 23’e ulaştı

Odunpazarı Belediyesi, bugüne kadar 4’ü açık hava kütüphanesi olmak üzere toplam 23 kütüphane hizmete açtı. Kitap kurtları kültür yuvalarını aynı zamanda teknoloji üssü olarak da kullanabiliyor. 

ESKİŞEHİR – Kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmalarla öne çıkan Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı kütüphaneler binlerce kişiye hizmet veriyor. Kütüphane ve kütüphanecilik alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Odunpazarı Belediyesi, çalışmalarına devam ediyor.

Binlerce kişiye hizmet veren Odunpazarı Belediyesi Kütüphaneleri, Eskişehirli kitap tutkunlarının akınına uğruyor. Odunpazarı Belediyesi’nin kütüphanelerinde her yaştan bireylere hitap edecek kitaplar bulunuyor. 4 açık hava kütüphanesi olmak üzere 23 kütüphane açan Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir halkının yeni adresi oldu.

Akademik çalışma ve araştırmalara imkan sağlanıyor

265 yıllık Yağcızade Konağı’nın restore edilmesi ile oluşturulan Ataol Behramoğlu Kitaplığı akademik çalışma ve araştırmalarda da imkân sağlıyor. Ataol Behramoğlu Kitaplığı’nda eskiçağ tarihinden ortaçağ tarihine, Osmanlı tarihinden yakın Türkiye tarihine ve düşünce tarihine kadar birçok İngilizce, Türkçe, Rusça, Fransızca eser bulunuyor.

Kütüphane çocukların ilgisini çekiyor

Odunpazarı’nda yer alan ve Odunpazarı ilçesinin ilk çocuk kütüphanesi olan Atiye Aykanat Çocuk Kütüphanesi’nin üyelerinin tamamı çocuk ve gençlerden oluşuyor. 1300 kayıtlı üyeye sahip olan Atiye Aykanat Çocuk Kütüphanesi’nde en çok zekâ ve akıl oyunları bilgilerinin yer aldığı kitaplar tercih ediliyor.

Temel bilgisayar ve internet erişimi de var

Odunpazarı Belediyesi, farklı mahallelerde bulunan ve birbirinden zengin kitap koleksiyonuna sahip kütüphanelerle Eskişehirlilerin kişisel gelişimine de katkı sağlıyor. Bu doğrultuda kütüphaneleri aynı zamanda teknoloji üssü haline dönüştürüyor. Odunpazarı Belediyesi Kütüphaneleri’nde temel bilgisayar ve internet erişimi de sağlanıyor.

kütüphane 2

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla