Ana SayfaGündemOkullara Kartal Belediyesi'nden Spor Malzemesi Desteği

Okullara Kartal Belediyesi’nden Spor Malzemesi Desteği

Okullara Kartal Belediyesi’nden Spor Malzemesi Desteği. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in, beden eğitimi öğretmenleriyle bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı. Çocuk ve gençlerin spora yönlendirilmesini teşvik etmek için söz verdiği spor malzemelerinin okullara dağıtımına başlandı.

Hafta başında yapılan toplantıda spor ve kültür sanat faaliyetlerinin çocuk ve gençler üzerinde bir kalkan olduğunu belirten Başkan Gökhan Yüksel, beden eğitimi öğretmenleri ile bu toplantıları devamlı hale getireceklerini ve bu toplantılarda okulların malzeme eksiklerini belirleyerek en kısa zamanda gidereceklerini ifade etmiş, öğrencilerin spora katılımının artırılması ve okullardaki spor eğitimine katkı sağlamak için öğretmenler ile görüş alışverişinde bulunmuştu.

Kartal Belediyesi’nden Okullara Spor Malzemesi Desteği
Kartal Belediyesi’nden Okullara Spor Malzemesi Desteği

Düzenlenen toplantının ardından Başkan Gökhan Yüksel’in talimatıyla hemen harekete geçen Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, malzeme eksiği olan ortaokul ve liselere, okulların ihtiyaçlarına göre önceden belirlenen spor malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirdi.

“Kartal’da Spor Malzemesi Eksikliği Sebebiyle Spor Yapamayan Çocuk Kalsın İstemiyoruz”

Kartal’daki spor faaliyetlerinin artırılmasını hedeflediklerini belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Toplumların gelişmesinde eğitim ne kadar önemli bir faktörse, çocuklarımızın sağlıklı yetişmesinde spor da o derece önemlidir. Çocuklarımız, geleceğimizin teminatıdır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi şartlarda spor yapmalarını, spora katılımlarını teşvik etmek ve artırmak istiyoruz. Kartal’da spor malzemesi eksikliği sebebiyle spor yapamayan çocuk kalsın istemiyoruz. Bu doğrultuda Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’müzün yürüttüğü çalışmalar ile okullarımıza ihtiyaç duyulan spor malzemelerini dağıtmaya başladık. Kartal’da ülkemizi uluslararası organizasyonlarda temsil edecek sporcuların yetiştirilmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kartal Belediyesi’nden Okullara Spor Malzemesi Desteği
Kartal Belediyesi’nden Okullara Spor Malzemesi Desteği

Kartal’daki ilkokullara yapılacak spor malzemesi yardımlarına ise önümüzdeki hafta başlanacak.

 

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler