Ömer Günal, Kuşadası’nın yeni belediye başkanı oldu.

Kuşadası’nın yeni Belediye Başkanı CHP’li Ömer Günel oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre oyların yaklaşık yüzde 58’i CHP’lı aday Ömer Günel’e gitti. AK Parti adayı Fuat Akdoğan ise yaklaşık yüzde 39 oy oranında kaldı. 

Ömer Günel oyunu, eşiyle birlikte kullandı

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel, eşi Duygu Gül Günel ile beraber oyunu Aydın Kuşadası Rahime Bilici İlkokulu, 1236 nolu sandıkta kullandı. 

CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel bugün oyunu eşi Duygu Gül Günel ile Aydın Kuşadası Rahime Bilici İlkokulu, 1236 nolu sandıkta kullandı. Günel, bugün bir açıklamada da bulundu, “Kentimize hayırlı uğurlu olsun. Mart’ın sonu bahar diyoruz. İnşallah yarın bahar ile karşılayacağız Kuşadası’nı” dedi.

Oyların %58’ini kazandı

Kuşadası’nda gün boyu sakinlikle geçen oy kullanma sürecinin ardından, sandıkların açıklanmasıyla heyecan başladı. Kuşadası’nda 262 sandıkta 85 bin 77 seçmen bulunurken, ayrıca Saadet Partisi’nden Mahsum Bulan, Bağımsız Türkiye Partisi’nden İbrahim Sever, Vatan Partisi’nden İbrahim Ergül ile DSP’den Hayrullah Susar’ın adları da oy pusulalarında başkan adayı olarak yarışta yer aldı bilgisine ulaşıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olan Ömer Günel, oyların yaklaşık yüzde 58’ini kazanarak, Türkiye’nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Kuşadası’nın yeni belediye başkanı oldu. Ömer Günel’in rakibi eski Belediye Başkanı Fuat Akdoğan da yaklaşık yüzde 39 oy alarak, ikinci sırada yer aldı. 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kılıçdaroğlu, Mudanya Belediyesinin temel atma törenine katıldı