zabıta denetimde
zabıta denetimde

Ordu Belediyesi Zabıtaları fırsatçılara göz açtırmıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Corona virüsünü bahane ederek fiyat artışında bulunanlara karşı market ve eczanelerde fiyat denetimi yaptı.

zabıta denetimde
zabıta denetimde

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı doğrultusunda zabıta ekipleri çalışmalara başladı. Fahiş fiyat denetimleri gerçekleştiriyor. Fahiş fiyat uygulamak isteyen iş yerlerine engel olmak adına denetim çalışmaları başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, İl Ticaret Müdürlüğü ve İl Defterdarlık Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte fırsatçılığa engel oluyor.

MARKETLER VE ECZANELER DENETLENDİ

Ekipler, eczane denetimlerinin ardından ilçedeki market, bakkal ve diğer satış yerlerini denetimden geçirdi. Dezenfektan ürünlerinde, kolonya ve koruyucu maske fiyatlarında artış olduğu şikâyetlerini değerlendiren ekipler, ürünlerin alış ve satışı arasındaki fiyat hareketliliği ile faturaları inceliyor.

“153 VE 175 NO’LU HATTI ARAYARAK ŞİKÂYET EDİNİZ”

Zabıta ekiplerinin belirli aralıklarla denetim yaptığını vurgulayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, “6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu gereğince gündemde olan Corona virüsünden dolayı vatandaşımız mağdur edilmemesi için fiyat denetimleri yapıyoruz. Şu ana kadar yaptığımız incelemelerde bir olumsuzluğa rastlamadık ancak Büyükşehir Belediyesi olarak denetimlerimizi sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız gördükleri olumsuzlukları 153 Zabıta Hattı ya da 175 Ticaret Bakanlığı Tüketici Danışma Hattı’nı arayarak bildirebilirler” diye konuştu.​

DURUGÖL ATIK SU TESİSİ KOKUYA KARŞI TEMİZLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Durugöl Atık Su Arıtma Tesisinde ; oluşabilecek muhtemel kokuların önüne geçmek amacıyla temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda tesisteki arıtma verimini artırmak ve önceki yıllarda da görülen sorunlar bulunmakta. Kaynağında önüne geçmek için biyofiltre ünitesi oluşturuldu. Fanlar vasıtasıyla ünitelerde oluşan kokuların düzenli olarak çekilmesi sağlanıyor. Ekipler, koku probleminin çözümüne yönelik olarak tesisin giriş kolektöründen başlamak üzere, koku yapıcı patojen bakterilerin çoğalmasını önlemek için tesisin koku oluşturan ünitelerine bakteri kültürü de uyguluyor.

İnceleyin:  İstanbul'da toplu ulaşım bayramda yüzde 50 indirimli

 

Facebook Yorumları