Ordu’da dolmuş hatlarının yeni ve modern araçlarla hizmet vereceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Şubat ayında toplu ulaşım sistemine geçeceklerini belirtti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, toplu ulaşım sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, 322 araçla hizmet veren mevcut dolmuş hatlarının yeni sistemle birlikte 177 yeni ve modern araçla halkın hizmetine sunulacağını söyledi. Başkan Yılmaz, “Tamamlanan dönüşümle birlikte, hem konforlu bir ulaşım sağlanacak hem de şehir içerisindeki trafik yoğunluğunun önüne geçilecek. Şubat ayı içerisinde başlayacak olan Toplu Ulaşım Rehabilitasyon Projesi için ilimize gelen araçlar, Altınordu Karapınar Mahallesi’ndeki depolama alanına getiriliyor. Dolmuşçu esnafımızdan araçların mor ve beyaz olması yönünde bir isteğimiz vardı. Ordumuza gelen tüm araçlar ilk olarak mor ve beyaz renge bürünüyor” dedi.

Yeni sistemle ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, “Cumhuriyet Meydanı araçların toplanma merkezi olacak. 20 kapalı durak ile 400’e yakın durağın montaj çalışmaları tamamlandı. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mersin Büyükşehir Belediyesi ulaşım atağına kalktı