Metruk

 Osmangazi Belediyesi, mahallelerde kullanılmayan, görüntü kirliliğine sebep olan binaların yıkımını gerçekleştiriyor. Özellikle çevrede oynayan çocuklar için tehlike oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, Dürdane Mahallesi’nde bulunan metruk yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Osmangazi Belediyesi, insanların can güvenliğini tehdit etmesinin yanı sıra, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları tek tek yıkıyor. Uyuşturucu madde kullanıcılarının da mesken edindikleri binalar konusunda gelen talepleri değerlendiren belediye ekipleri, Dürdane Mahallesi’nde bulunan metruk binayı iş makinesi ile yıktı. Yaklaşık bir saat süren çalışmanın ardından metruk bina, yıkılarak kullanılamaz hale getirildi. Yıkım sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına çevre güvenliği sağlandı. Yıkım çalışmasına tanık olan mahalle sakinleri, özellikle küçük çocukları için tehlike oluşturan, kimi zaman da madde bağımlılarının uğrak yeri olan binaların yıkımından dolayı belediye ekiplerine teşekkür etti.

Osmangazi Metruk Binalardan Temizleniyor

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, metruk binaların kötü amaçlarla kullanılmasından dolayı muhtarlar ve vatandaşlardan çok yoğun şikayet aldıklarını belirterek, “Özellikle uyuşturucu madde bağımlıları tarafından kullanıma açık olan metruk binaları tespit ederek yıkımını gerçekleştiriyoruz. İlçemiz metruk yapılardan arındıkça, hem vatandaşımız rahat nefes alıyor, hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Halkımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre yıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Osmek 3

 “Öğrencilerin Tamamı Kadınlardan Oluşuyor”

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) bünyesinde açılan İngilizce kursu, her yaş grubundan vatandaşa yeni bir dil öğrenme fırsatı sunuyor. İngilizce’nin tüm inceliklerinin aktarıldığı kursta üniversite öğrencilerinden ev hanımlarına, emeklilerden çalışana kadar her yaş grubundan kursiyer bulunuyor. Yabancı dil öğrenmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler, aynı zamanda kariyerlerini bir adım öne taşıyor. Kursa olan ilgiden oldukça memnun olduğunu belirten eğitmen Şaban Şen, “Kursumuza gerek hobi amaçlı gerekse kariyer planlaması yapmak için gelenler var. 18 yaşındaki ve 60 yaşındaki kursiyerimiz bir arada eğitim görüyor. Öğrencilerimizin tamamı kadınlardan oluşuyor. Hem bir lisan öğreniyorlar, hem de sosyalleşme fırsatı buluyorlar. Burada özel kurslardan farklı bir eğitim vermiyoruz. Öğrencilerimizi seviyeleri doğrultusunda sınıflarına ayırıyoruz. Derslerimizde İngilizce konuşarak, kursiyerlerimizin pratik yapmasını sağlıyoruz. Bir lisan,bir insan sözüne tamamen katılıyorum. Öğrenmenin yaşı yok. Zamanını verimli geçirmek isteyen herkesi davet ediyorum. Umarım faydalı olur” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Gökhan, Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor