hayvan barınağı

5199 sayılı Kanunu’nun uygulandığı Odunpazarı Belediyesi Hayvan Barınağı’nın bugün minik ziyaretçileri vardı .Atatürk Ortaokulu ve Şeker İlkokulu öğrencileri hayvan dostlarını ziyaret etti.

Öğretmenlerin gözetiminde barınağa gelen öğrencilere önce  Hayvan Sağlık Merkezi yetkilileri tarafından bilgilendirildiler. Yetkililer bakımı yapılan hayvanlar hakkında çocuklardan gelen sorular yanıtladı. Hayvanların bulunduğu bölüme giren çocuklar, barınak görevlilerinin nezaretinde hayvan dostlarını besledi.

“HAYVANLARLA SEVGİ BAĞI HAYATA HAZIRLAR”

Hayvan Sağlık Merkezi yetkilileri yaptığı açıklamada; “ çocukların duygusal ve sosyal gelişiminde önemli rol oynayan hayvan sevgisinin küçük yaşlardan itibaren aşılanması gerektiğini belirterek, çocukların çıkar gözetmeden bir hayvanla sevgi bağı oluşturması ve sorumluluk alması onu hayata hazırlayarak anne babalara da önemli kolaylıklar sağladığını “ ifade etti

ODUNPAZARI’NDA DEPREME DİKKAT ÇEKİLDİ

Odunpazarı Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, vatandaşların deprem konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilebilecek çalışmalar ele alındı. Halkçı çalışmaları ile öne çıkan Odunpazarı Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, 3 aydır deprem konusunda çalışmalar yürüten Eskişehir Deprem Çalışma Grubu, vatandaşlarla bir araya gelerek, deprem konusunda bilinçlendirilmesi insanların bilinçlendirilmesi için yapılabilecek çalışmalar ele alındı.

“DEPREM ANINDA DOĞRU DAVRANIŞ HAYAT KURTARIR”

Odunpazarı

Toplantıda Gürcan Banger, deprem konusunda gerçekleştirilebilecek bilinçlendirme çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği sunumda Banger, Türkiye toprakları, %98’i aktif ve çeşitli deprem kuşakları üzerinde yer aldığını belirtti. Bu durumda depreme karşı önlemler alarak, depremden kayıp vermeden, sıfır hasarla kurtulabileceğini ifade ETTİ. Banger sözlerine devan ederek ; “Deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında sergilenecek doğru davranış biçimleri hem hayat kurtarır hem de maddi kayıpları azaltır. Depremin sarsıntı gücü ve sarsıntı süresi, deprem merkezinden uzaklık, zemin cinsi, depremin odak derinliği gibi nedenler depremin tehlike boyutunun değiştirilemeyen unsurları olarak karşımıza çıkıyor. Bu unsurlar dikkate alındığında bilinçli bir şekilde alınacak önlemler deprem sonrası hasar ve zarar görme olasılığını da en aza indirmek sağlanacaktır” dedi.Toplantı sonrasında İstiklal Mahallesi Muhtarı Hüseyin Alparslan, Başkan Kurt’a hazırladığı deprem çantasını hediye etti.

İnceleyin:  Ankara Doğal Varlıkları Koruma Projesi İçin İlk Adımı Attı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt daha sonra gün içerisin de  Eğitim-İş Sendikası Eskişehir Şubesi yöneticileri ile bir araya geldi.

Facebook Yorumları