Ana SayfaGündemAkıllı İnek Projesi Ankara Yenimahalle’de Görücüye Çıktı

Akıllı İnek Projesi Ankara Yenimahalle’de Görücüye Çıktı

Yenimahalleliler Akıllı İnek ile tanıştılar. Akıllı İnek projesi Dünya’da ve Türkiye’de bir ilk.  Proje Moo Grup ve Yenimahalle Belediyesi işbirliğinde Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı’nda görücüye çıktı.

Cemil Tanguroğlu’nun 5 yıl önce başlayan projesi hayata geçti.  Memelerinden muz, çilek ve çikolata aromalı sütün yanı sıra ayran veren ‘Akıllı İnek’ otomatı, Yenimahallelilerin ilgi odağı oldu.

İnek maketleri çocukların ilgi odağı oldu

Asitli ve gazlı içeceklere alternatif olarak üretilen ve kısa sürede adından söz ettirdi. Cemil Tanguroğlu, Projenin Ankara Tanıtımını Yenimahalle’de gerçekleştirdi.Hijyenik ortamda kış aylarında sıcak süt, yazın ise soğuk ayran sunulacak. Projenin açılış kurdelesini keserek Yenimahalleli vatandaşlara ve çocuklara süt ikram etti.Proje hakkında bilgi veren Moo Grup Türkiye Distribütörü Sait Durgun;

Çocuklarda süt ve ayran içme alışkanlığı kazandırabilmek amacıyla böyle bir proje geliştirdik” dedi.Proje hakkında verilen bilgilerin ardından akıllı ineği gören vatandaşlar  merak içindeydiler. Çocuklar meydana konulan  farklı boyutlarda tasarlanan akıllı inek maketlerini incelediler. Daha sonrasında ikram edilen ayran ve sütleri içti.

Gençler  madalyaları topladı

Madalyalar gururlandırdı

Yenimahalle Belediyesi Ankara Kulübü Sporcuları gururla döndü.Sporcular Türkiye Antalya’da düzenlenen Wushu Türkiye Şampiyonası’ndan da 19 madalya ile döndüler.

81 ilden 4 bin 700 sporcunun katıldığı turnuvaya 10 sporcusuyla katılan Yenimahalle Belediyesi, Türkiye Şampiyonası’nda da 1 altın, 1 gümüş, 2 de bronz madalya alarak Yenimahallelileri gururlandırdı. Başarılı sporcular şimdilerde ise Avrupa ve Balkan Şampiyonası’na hazırlanmaktalar. Gençler Spor Kulübü Başkanı Mustafa Zeki ile birlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret ederek madalya coşkusunu paylaştı. Genç sporcuları tebrik eden Başkan Yaşar şunları söyledi :

“Yenimahalle’nin geleceğini düşünerek çocuklarımızın ve gençlerimizin yararlanması amacıyla ilçenin dört bir yanına spor salonları ve yüzme havuzları açtık. Yenimahalle’nin gençlerine güveniyorum. Hem sağlık açısından toplumu spora yönlendirmeye hem de çocuklarımızın, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak, spor dallarında başarı elde etmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. İstiyorum ki Yenimahalle hem kültürde sanatta hem de sporda eğitimde her zaman örnek bir ilçe olsun. Spor Kulübümüz de ilçemizi gerek yurt için de gerekse yurt dışında katıldığı turnuvalarda gururla temsil ediyor, Yenimahalle’ye büyük başarılar kazandırıyor. Turnuvada emeği geçen ve madalya kazanan sporcularımızı tebrik ediyor, onları eğiten ve destek olan hocalarına teşekkür ediyorum” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler