Ana SayfaTurizmPamukkale Belediyesi, turizm yolunu yeniledi

Pamukkale Belediyesi, turizm yolunu yeniledi

Denizli’nin Pamukkale Belediyesi, Akköy ile Karahayıt mahalleleri arasındaki özellikle tur şirketlerinin kullandığı 3 kilometrelik turizm yolunu yeniledi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin

Turizm bölgesi olarak bilinen Pamukkale-Akköy-Karahayıt mahallelerinde birçok önemli proje hayata geçiren Pamukkale Belediyesi, bu üç mahalleyi birbirine bağlayan yollardaki asfaltlama çalışmalarını da tamamlamak üzere. Pamukkale Belediyesi, Akköy-Karahayıt arasındaki 3 kilometrelik yolu turizm bölgesine yakışır hale getirdi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yaklaşık 750 bin Lira’lık yatırımla tamamladıkları Akköy-Karahayıt yolunun tamamlanması ile Akköy girişinden başlayan bisiklet yolunun da Karahayıt’la birleştiğini söyledi. Başkan Gürlesin, turizm bölgesini, ilçeye, Denizli’ye ve Türkiye’ye yakışır hale getirmek için çalıştıklarını belirtti. Gürlesin, “Dünya’nın en gözde doğal güzelliği ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale travertenleri ile doğal termal suyun içinde yer aldığı bölgemize yakışmayan yollarımız vardı. Bizlerde başta ilçemize, ilimize ve hem de ülkemize yakışır hale getirmek için asfaltlama çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, ağırlık verdiğimiz konulardan biri de ilçemizin turizm açısından gelişmesi. Bu anlamda da Pamukkale-Karahayıt-Akköy bölgemizdeki çalışmalarımız devam edecek” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler