Ana SayfaGündemPamukkale'de 55 milyonluk Bağbaşı Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı

Pamukkale’de 55 milyonluk Bağbaşı Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı

Denizli Pamukkale Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Bağbaşı Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı. Maliyeti 55 milyon lirayı bulan merkezin 2018’in Kasım ayında bitirilmesi hedefleniyor.

Pamukkale Belediyesi tarafından yapılacak 55 milyon TL’ye mal olacak kültür, sanat ve yaşam merkezinin temeli atıldı. Bağbaşı Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Törene, Başkan Hüseyin Gürlesin’in yanı sıra, Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Adnan Kaya, Veli Demir, Türkay Gözlükaya ve Abdullah Sevinçli ile belediye meclis üyeleri, muhtarlar, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

“800 kişiye aynı anda hizmet”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak vizyon projelerimizden biri olan Bağbaşı Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’miz için sembolik temel atma töreni yapıyoruz. Proje toplamda 10 bin 872 metrekare alanda hayat bulacak. Kültür Merkezi, sinema salonları, kreş eğitim merkezi, bilgi evi, spor merkezi, oyun alanlarının da yer alacağı bu dev projenin binasının çatısında yeşil alanlar, spor alanları, oturma ve dinlenme alanları, su bahçeleri ve alışveriş alanları bulunacak. Ayrı bir blok olarak planlanan konferans salonları ise yaklaşık 800 kişiye aynı anda hizmet verebilecek. Büyük salon 575 kişilik olurken, küçük salonun kapasitesi ise 210 kişi olacak. Ayrıca Bağbaşı Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi’nde 1150 metrekarelik fuaye ve sergi alanı da yer alacak. Kompleks içinde 4 adet sinema salonu bulunurken, salonlar oyun alanı ile aynı katta tasarlandı ve yeşil alanla bütünleşecek” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin

“Hareketlilik ve dinamizm getirecek”

Gürlesin, proje maliyetinin yaklaşık 39 milyon olduğu, arsa bedeli ile birlikte maliyetinin 55 milyona ulaştığı bu vizyon projeyi 2018’in Kasım ayında bitirmeyi hedeflediklerini de açıkladı. Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak, yapmış olduğumuz yatırımlarda 3-5 milyonluk yatırımlar değil bölgeye göç verecek olan yatırımlara özellikle biz dikkat çekmek istiyoruz. Bağbaşı Mahallemizdeki bu yatırımımıza sadece bir mahalleye değil, çevresinde ki, Zümrüt’e, Gökpınar’a, Tekke’ye, Kayıhan’a, Zeytinköy’e, Kervanasaray’a, Hürriyet’e, Fatih’e ve elbette ki tüm ilimize hizmet edecek. Bölgeye, yeni bir hareketlilik, dinamizm getirecek. Bölgesel yatırım bana göre çok önemli. Ve yerinin bugünkü değerini de içine alırsak, 50-55 milyonluk bir yatırım olacak. Bu 46 aylık bir belediye ile kıyaslandığında büyük bir yatırıma imza atacağız” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler