Ana SayfaÇevrePamukkale Belediyesi konteynırları yer altına alıyor

Pamukkale Belediyesi konteynırları yer altına alıyor

Denizli’nin Pamukkale Belediyesi, ilçenin çevre kirliliğini tamamen ortadan kaldırmak amacıyla yer altı çöp toplama sistemini hayata geçirdi.

Pamukkale Belediyesi, ilçenin çevre kirliliğini tamamen ortadan kaldırmak amacıyla yeni bir çalışma başlattı. Belediye, yer altı çöp toplama sistemini hayata geçirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, modern yer altı çöp konteynırı sistemiyle, çöp ve atıkları yer altında izole ederek, koku, bakteri, hastalık ve birçok istenmeyen çevre kirliliği ile birlikte oluşan görsel kirliliğin önüne geçmeyi amaçladıklarını söyledi. Gürlesin, ilçede çöp sorununu ortadan kaldıracak olan yeni bir hizmet ile kamuoyunun karşısına çıkıyor olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak marka ilçelerden biri olarak, ismimizin daha iyi şekilde bilinmesi, ilçemizin daha da yaşanabilir daha güzel hale gelmesi adına, modern yer altı çöp konteynırı sistemini ilçemizde yaygınlaştıracağız” dedi.

Gürlesin, modern yer altı akıllı çöp toplama konteynırlarının çevredeki hoş olmayan görüntülerin oluşmasının da önüne geçeceğini belirtti. Başkan Gürlesin, “İlçemizin turizm şehri olduğundan dolayı öncelikle turizm bölgesinde bu çalışmayı yapmayı planlıyoruz. İki adet birer tonluk kapasiteli olan yer altı çöp konteynırlarından, 2017 yılında 30 adet, 2018 yılında da 50 adetini montajını gerçekleştireceğiz. Yeni sistem yer altı çöp toplama konteynırlarının ilçemize ayrı bir değer katacağını düşünüyorum. Pamukkale Belediyesi olarak, çevre temizliği konusunda hassasiyetimiz fazla. Çevre kirliliğinin olmaması için ve bu kültürün tamamen yaygınlaşması için bu yeraltı konteynırlarımızı gündemimize aldık. Montajları bittikten sonra, inanıyorum ki etrafında kesinlikle çevre kirliliğine sebep olacak görüntü oluşmayacaktır. Pamukkale’nin yarınının bugünden daha iyi olması için gereken çalışmaları büyük bir özveriyle yapmaya devam edeceğiz” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar