Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın en önemli projelerinden birisi olan eski terminal alanı kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan Piri Mehmet Paşa Çarşısı’nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Aksaray Belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı ve Belediye Başkan yardımcıları ile birlikte Piri Mehmet Paşa Çarşısı’nın inşaatında incelemelerde bulundu. Yazgı, Aksaray’ı marka şehir yapmak için en önemli projelerin uygulamaya konulduğunu, bunlardan bir tanesinin de Piri Mehmet Paşa Çarşısı olduğunu kaydetti. Çarşı inşaatı hakkında bilgiler veren Başkan Yazgı “ Aksaray’ımızda çok önemli bir projeyi daha gerçekleştiriyoruz.10 bin metrekarelik bir alan üzerine inşaat devam ediyor. Altındaki otopark tamamlandı. Bu inşaat tamamen bittikten sonra hem yolların ferahlaması hem de buradaki mal sahiplerine ve burayı satın alacak yeni esnaflarımıza çok güzel bir alış veriş mekânı ve çarşı oluşacak. Bu alış veriş mekânı ile beraber şehrimize yeni bir kimlik kazandıracağız.” diye konuştu.

Piri Mehmet Paşa Çarşısı, 400 artı 200 toplam 600 araçlık yeraltı otoparkı 55 adet dükkân, 92 adet ofis, 3 adet kafe meydan ve 1 adet köşkten oluşuyor. Modern çarşının büyük bir kısmının tamamlandığı ve bu yılın sonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiği ifade edildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Aksaray Belediyesi projelerini bir bir hayata geçiriyor... 4 yılda 60 proje...