İzmir sınırlarında görev yapan belediye başkanlarının eşleri, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’un eşi Nazan Tosun’un ev sahipliğinde Dikili’de biraraya geldi.

Gerçekleştirilen organizasyonda, Dikili’yi karış karış gezen başkan eşleri, kentin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine hayran kaldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Türkegül Kocaoğlu’nun öncülüğünde kesintisiz olarak sürdürülen ve ortaya çıkan dayanışma ile herkesi imrendiren “Geleneksel Başkan Eşleri Buluşması” sevginin kenti olarak anılan Dikili’de gerçekleşti. Kentin tarihi ve kültürel mekanları ile dünyaca ünlü Kalem Adası’nı gezen başkan eşleri, güzel anlarla dolu bir gün yaşadı. Başkan Tosun’dan Görsel
Sunum Başkan eşleri ilk olarak Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun’u makamında ziyaret etti. Başkan eşlerini tek tek kapıda karşılayan ve hepsine ayrı ayrı “Hoş geldiniz” diyen Tosun, mevkidaşlarının eşlerini Sevginin Kenti Dikili’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Makam ziyaretinin ardından başkan eşlerin ilk durağı Çandarlı Etnografya Müzesi oldu. Tarihi ve mistik yapısıyla öne çıkan mekanda yapılan kahvaltıya Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da eşlik etti. Başkan Tosun, kahvaltı esnasında Dikili Belediyesi Basın Bürosu tarafından hazırlanan belgesel ile göreve geldikleri ilk günden bugüne kadar kentte gerçekleştirdikleri çalışma ve hayata geçirdikleri projeleri anlattı.

0004

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Yaşlıların ‘bayram’ keyfine diyecek yok