Özel Kalem

Ankara’nın Pursaklar Belediyesi tarafından yapımı devam eden belediye hizmet binasının dış cephesi tamamlandı. Binanın doğalgaz, elektrik ve sus tesisatı çalışmaları ise sona erdi.

Ankara’nın Pursaklar Belediyesi tarafından vatandaşlara daha iyi hizmet vermek amacıyla yapımına başlanan belediye hizmet binasında sona gelindi. Nüfusu yaklaşık 150 bin olan Pursaklar’da vatandaşların işlerini tek bir merkezden sürdürmelerine olanak sağlayacak olan hizmet binası daha etkin bir hizmet yürütme düşüncesi çerçevesinde yapıldı. Bina, emek Caddesi üzerindeki 7 bin 500 metrekarelik alana 10 kat olarak inşa edildi.

Vatandaşların işlerini kolaylaştırmak amacıyla bütün birimler Pursaklar Hizmet Binası’nda toplanacak. Ayrıca, belediye meclis, encümen ve grup toplantıları da bu binada yapılacak. 

160 kişilik konferans salonu, 200 kişilik yemekhane, 50 araçlık kapalı ve 150 araçlık açık otoparkın bulunduğu yeni belediye hizmet binasının, büyük bir ihtiyaca cevap vereceği düşünülüyor. Selçuklu mimarisi ve modern mimarinin izlerinin görüldüğü binanın en az 50 yıllık ihtiyaca cevap verecek şekilde hazırlandığı ifade edildi. 

Başkan Çetin: “Önceliğimiz hemşerilerimiz”

İnşaatta sona gelinen hizmet binasının son halini gözlemleyen Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin bina ile ilgili açıklamalar yaptı. Çetin, önceliklerin her zaman vatandaşların ihtiyacının olduğunu dile getirdi. Çetin, “Kültür merkezleri, dede torun evleri, nezaket okulları, hanım evleri, gençlik merkezi, spor salonları, muhtarlık binaları, kapalı pazar alanları, parklar, halı sahalar, yürüyüş yolları, sağlık merkezleri gibi çok sayıda fiziki mekanlar yaptık. Belediye binamız en sona kaldı. Bu dönem belediye hizmet binamızı da inşa ettik. İnşallah bütün birimlerimiz hemşerilerimize tek merkezde daha rahat hizmet verip, hemşerilerimizin işini kolaylaştıracak. İlçemiz için hayırlı olsun” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Saklı cennet Ayvacık, turistik tesise kavuştu