Özel Kalem

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, iktidar partisiyle yaptıkları ittifak görüşmeleri çerçevesinde, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın’ı geri çektirdiklerini duyurdu.

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümmet Akın’ın geri çekildiğini açıkladı. Pehlivan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Aydın için başkan adayını ilk belirleyen parti olduklarını anımsattı. Pehlivan, Ümmet Akın’ı, ittifak görüşmelerinin askıya alındığı dönemde belirlediklerini ve kamuoyunu duyurduklarını dile getirdi. Pehlivan, “Ancak ittifak görüşmeleri yeniden başladı. Son gelişen Cumhur ittifakı görüşmeleri çerçevesinde MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ümmet Akın’ın adaylığının geri çekildiği bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. MHP, Aydın Büyükşehir Belediyesi için aday çıkarmayacaktır” dedi.

“Karar, MHP Lideri Bahçeli tarafından verildi”

Pehlivan, bu kararın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin emri doğrultusunda verildiğini anlattı. Pehlivan, Cumhur İttifakı’nın Türkiye için büyük önem arzettiğini ifade etti. İttifakın yarınlar için güçlü kılınması noktasında her partilinin şuur içinde çalışması gerektiğinin altını çizen Burak Pehlivan, “İl Başkanlığımız ve on yedi ilçe teşkilatımız ile Cumhur İttifakının Aydın ilinde güçlü şekilde tecelli etmesi için çalışacağız” diye konuştu.

Ümmet Akın kimdir?

7 Kasım 1968’de Aydın’ın Ortaklar ilçesinde doğan Akın, iyi derecede İngilizce, giriş seviyesinde Almanca biliyor. Uzun yıllar turizm sektöründe faaliyet yürüten Ümmet Akın, 2005 ile 2009 yıllarında Ortaklar Belediye Başkanlığı yaptı. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde ise yüzde 60 oy oranı ile Ortaklar Belediye Başkanlığı görevine bir dönem daha devam etti.

2014 Yerel Seçimleri’nde MHP tarafından Germencik Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Ümmet Akın yüzde 40.3’lük oy oranı ile sandıktan 1. çıkarak Germencik Belediye Başkanı seçildi. Bu dönemden itibaren Germencik Belediye Başkanı sıfatıyla görevini sürdürüyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:    Efeler’de Sanatçılara Belediye Başkanı Fatih Atay’dan Çağrı