Özel Kalem

Geçtiğimiz haftalarda Kızılay Kan Merkezi’ne giderek donör olmak için başvuru yapan Seferihisar Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in ardından Belediye çalışanları da minik Öykü için harekete geçti.

İzmir’de ikamet eden Çağdaş ve Eylem Şan çiftinin kızı Öykü Arin, oldukça nadir görülen bir hastalık olan Miyelomonositik Lösemi (JMML) tanısı konulmasının ardından sağlığına kavuşmak için ilik nakli olmayı bekliyor. Minik Öykü için ülke çapında yürütülen donör kampanyasına katılım yüksek boyutlara ulaştı. Ülkenin dört bir yanından bu kampanyaya katılım sağlanırken bir destek de Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve belediye çalışanlarından geldi. Kızılay aracının Seferihisar’a gelmesinin ardından belediye çalışanları da gidip kan verdi. Çalışanlara destek CHP Seferihisar İlçe Örgütü ve ilçede yaşayan vatandaşlardan geldi.

Tunç Soyer: “Minik kardeşimizi kurtaralım”

Kan vermesinin ardından kampanyayı yakından izleyen Tunç Soyer, Öykü Arin’e destek olmak için kenetlenen bütün vatandaşlara ve kan veren belediye çalışanlarına teşekkür ederek çağrıda bulundu; “Minik kardeşimizi kurtaralım diyerek seferber olduk” diyen Soyer konuşmasına “Umuyorum ki aranan donör bulunur ve Öykü sağlığına kavuşur. Aranan donerin bulunması biraz zor gözükse de imkansız diye bir şey yok. Hiç beklenmedik bir kişinin değerleri uyumlu çıkabilir. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum. Ne kadar çok vatandaşımız katılır, kan bağışı yaparsa; aradığımız donör o kadar çabuk bulur ve Öykümüzü sağlığına kavuştururuz” şeklinde devam etti. 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Seferihisar'da değişim sürüyor: Dünyanın en eski tatil köyü yapılıyor