Ana SayfaSeçimRus gelin, kayınvalidesi için pusula dağıttı

Rus gelin, kayınvalidesi için pusula dağıttı

Antalya’da oy kullanma hakkı bulunmayan Rus gelin, kayınvalidesi için pusula dağıtarak, vatandaşlardan oy istedi. Rus gelin, ilgi odağı oldu.

Antalya’da yerleşik yaşayan Ruslar da, bugün sabah saatlerinden itibaren sandığa gitmeye başladı. Ruslar, seçimlere yoğun ilgi gösterdi. Henüz yılını dolduramadığı için oy kullanma hakkı alamayan İrina Besne Morozova (36) ise, geldiği okulun önünde, muhtar adayı kayınvalidesi Esin Besne için pusula dağıtıp, oy istedi. Bedriye Bileydi İlkokulu önünde pusula dağıtan Morozova, hem Türk vatandaşlarının hem de ­yerleşik Rusların ilgi odağı oldu.

“Ruslar annemi destekleyecek”

Morozova, aile olarak kayınvalidesine destek verdiklerini belirtti. Kendi istediğiyle oy istediğini belirten Morozova, “Kendi isteğimle yapıyorum. İçimden gelen bir yardım. Eminim kazanacağız. Daha önce ülkemde böyle ortamlar gördüm ama işin içerisinde ben yoktum. Diğer yerleşik Ruslar da annemi destekleyecek. Özellikle annemin bayan olması otomatik olarak onların oylarına talip hale getiriyor. Biraz da kendisi Ruslara benzediği için şansının yüksek olduğunu düşünüyorum” dedi.

Antalya’da Rus gelin, muhtar adayı kayınvalidesi için destek istedi.

“Gelinim değil, kızım”  

Kayınvalide ve muhtar adayı Esin Besne ise, durumdan memnun olduğunu aktardı. Besne, Morozova’yı gelini değil, kızı olarak gördüğünü anlattı. Besne, “Bugün de beni gururlandırarak benimle beraber pusula dağıtıyor. Eminim ki Rusya’da seçimler görmüştür ama bu şekilde belki pusula dağıtmamıştır. Çok mutluluk duydum. Şuandaki mevcut Rus vatandaşlarımızı, mahalle komşularımızı bana çektiğine inanıyorum. Zaten ‘kızın mı?’ diye soruyorlar, bu da ayrı bir mutluluk veriyor” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler