Ana SayfaSeçimİstanbul’da seçim manzaraları… Oyunu kullanmaya keçisiyle gitti…

İstanbul’da seçim manzaraları… Oyunu kullanmaya keçisiyle gitti…

Türkiye bugün sandığa giderken, İstanbul’da ilginç seçim manzaraları yaşandı. Bir vatandaş sandığa papağanıyla giderken, başka bir vatandaş da okula keçisiyle geldi.

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri için oy verme işlemi tamamlandı. İstanbul’da ilginç seçim manzaraları yaşandı. Bir vatandaş, bir diziden etkilenip, “Ertuğrul Han” kostümü giyip “‘Paşa” isimli papağanıyla oy kullandı. Başka bir vatandaş ise, oy kullanacağı okula yanından ayırmadığı keçisiyle geldi.

Diziden etkilendi, papağanıyla oy kullandı

Esenyurt’ta yaşayan Nazım Cihan (44) isimli vatandaş “Diriliş Ertuğrul” dizisinden etkilenerek Ertuğrul Han kıyafetiyle sandığa geldi. Yanında “Paşa” papağanıyla gelen Cihan, kabine de papağanla girdi. Cihan, pusulayı mühürleyip zarfa koydu. Daha sonra ise zarfı papağan sandığa attı. Cihan, Osmanlı’ya büyük sevgi duyduğunu belirtti. Cihan, “Bu seçimlerde yeniden bir dirilişe kalkmamız lazım. Papağanım da uzun süredir benimle yaşıyor. Bu demokratik hakkımı bir mesaj vererek kullanmak istedim. Vatanımıza, milletimize hayırlı olsun” dedi.

Bir vatandaş sandığa papağanıyla geldi.

İlgi odağı oldu

Cihan ve papağanı “Paşa” ise, oy vermeye gelen vatandaşların ilgi odağı oldu. Vatandaşlar ve bazı sandık görevlileri, Cihan ve “Paşa” ile fotoğraf çektirdi.

Oy vermeye keçisiyle geldi

Başakşehir’de Ali Sever isimli vatandaş, keçisini oy kullanmaya gelirken de yanından ayırmadı.

Başakşehir’de ise, Ali Sever isimli bir vatandaş oy vermek için okula “Prenses” adını verdiği keçisiyle geldi. Ancak görevliler, Sever’e keçinin içeri giremeyeceğini söyledi. Sever, keçisinin dışarıda bırakarak, oyunu kullandı. Keçisini 24 saat yanından ayırmadığını belirten Sever, “Keçim dışarıda kalacak ben oy verip dışarıya çıkacağım. Pazar günü de keçimle beraber Yenikapı’da bulunan miting alanına gittim ancak iki güvenlik noktasını geçtim ama alana giremedim. Keçime çocuğum gibi bakıyorum” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler