Kayseri’nin en büyük projeleri arasında gelen Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temelleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından atılmaya hazır.

12 Mayıs 2018 Salı günü Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik tarafından temel atma töreni yapılacağı açıklandı. Başkan Çelik, bir süre önce temeli atılan kentsel dönüşüm alanındaki okul ve cami inşaatlarının son durumunu da inceledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehir içindeki yatırımları yakından takip etmeye devam ediyor.

Başkan Çelik incelemelerde bulundu

Her fırsatta şantiyeleri ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin şantiye alanında da incelemelerde bulundu. Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabının temelini 12 Mayıs Cumartesi günü atacaklarını ifade etti. Çelik, birinci etabın 5 bloktan oluştuğunu söyledi. Çelik, yapılacak olan beş blokta 80 ila 310 metrekare arasında 622 daire ve 20 ila 400 metrekare arasında 55 adet iş yeri bulunduğunu ifade etti. Çelik, toplam inşaat alanının 132 bin metrekare olduğunu belirtti. Başkan Çelik, ilk etapta rekreasyon alanı altında 39 bin metrekare büyüklüğünde iki katlı otopark bulunacağını da dile getirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm alanında bulunan ve temeli bir ay önce atılan 36 derslikli Şükrü Malaz İlkokulu ile Hayırsever Recep Mamur tarafından yapılmakta olan cami inşaatını da gezerek son durumlarını yerinde gördü.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kayseri'nin belediye başkanları, Bursa'da buluştu