Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Tabakhane Rekreasyon Projesi ilgili ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,Tabakhane Rekreasyon Projesi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Gümrükçüoğlu, kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdürüldüğü Tabakhane Vadisi’nde uygulanacak rekreasyon projesi yapım ihalesinin 27 Şubat’ta yapılacağını bildirdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu

Gümrükçüoğlu, bir süre önce gecekondu alanı olan vadinin, yapılacak çalışmaların ardından Karadeniz’in en gözde yaşam alanı haline geleceğini belirtti. Gümrükçüoğlu, çalışmalar kapsamında bölgede kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının sürdüğünü hatırlattı. Gümrükçüoğlu, “Tabakhane kentsel dönüşüm alanı içinde Kanuni Bulvarı’nı sahile bağlayacak önemli bir ulaşım aksımız yer alacak. Bu yolla birlikte, kamulaştırma ve yıkım çalışmalarını tamamlandığımız Pazarkapı kavşağı ve Yavuz Selim Bulvarı arasındaki kısmının rekreasyon uygulama ihalesi TOKİ tarafından 27 Şubat’ta gerçekleştirilecektir. Karayolları tarafından yapılan ihale neticesinde Pazarkapı kavşağı ile karayolu da yeniden düzenlenmektedir. Bu dev çalışmalarımız tamamlandığında bölge, Karadeniz’in en gözde yaşam alanı olacaktır” dedi.

Gümrükçüoğlu, proje ile bölgenin tekrar yeşile dönüştürülerek eski haline kavuşturulacağını ve kültürel mirasımızın korunmasına büyük katkı sağlanacağını da kaydetti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  "7 ile 7.8 arasında bir deprem bekleniyor"