Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ağırladı. Ziyarette, çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Ziyaret, sıcak bir atmosferde geçti. Ziyarette, iki belediyenin de çalışmalarıyla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Başkan Aktaş, farklı siyasi yapıdan da olsa Nilüfer Belediyesi’yle uyumlu çalıştıklarının önemine değindi. Aktaş, “Hepimiz Bursa’ya hizmet için çalışıyoruz. Çok sesliliğin zarar değil fayda sağlayacağını düşünüyorum. Yeter ki işin ucunda iyi niyet olsun” dedi.

“Bursa’nın menfaatleri için varız”

Başkan Alinur Aktaş, kendisinin de göreve seçilmesinin ardından Nilüfer Belediyesini ziyarete gittiğini anımsattı. Aktaş, iade-i ziyaret için Bozbey ve ekibine teşekkür etti. Aktaş, hangi siyasi görüşten olursa olsun Bursa’daki 17 ilçe belediyesinin hepsinin kentin menfaati için çalıştığına inandığını belirtti. Başkan Alinur Aktaş, “Belki zaman zaman ayrı düşüyoruz ya da sesimizi yükseltiyoruz fakat nihayetinde Bursa’nın menfaatleri için çalışıyoruz. Çok sesliliğin zarar değil fayda sağlayacağını düşünüyorum. Yeter ki işin ucunda samimiyet olsun” diye konuştu.

“Büyükşehir ile ortak çalışıyoruz”

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise, kendilerini ağırladığı için Başkan Aktaş’a teşekkür etti. Bozbey, Bursa’nın marka şehirler statüsünü yükseltmek için Büyükşehir’e destek vermeye hazır olduklarını ifade etti. Bozbey, “17 ilçeden bir tanesiyiz. 440 bin kişilik nüfusuyla hem sanayi hem de konut gelişimi açısından Bursa’nın büyüyen tarafıyız. Size Nilüfer’den selam ve başarı dileklerimizi getirdik. Nilüfer’in örnek ve lider kent olması konusunda Büyükşehir’le ortak çalışıyoruz. Hedefimiz yaşadığımız kentin Yeşil Bursa normlarına tekrardan kavuşarak yıllar boyunca daha isim yapmasını sağlamak” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  75 yıl içinde büyük bir deprem bekleniyor