Ana SayfaBelediyeSakarya'ya 22 ayda altyapıya 570 milyon yatırım

Sakarya’ya 22 ayda altyapıya 570 milyon yatırım

Şubat Meclis Toplantısında SASKİ’nin 22 aylık çalışmalarına ilişkin bilgiler paylaşan Başkan Ekrem Yüce, “22 ayda tam 434 milyon 100 bin lira değerinde projelerimizi tamamladık. 136 milyon lira değerindeki projelerimizin çalışmaları devam ediyor. 22 ayda toplamda 570 milyon 100 bin lira değerinde yatırım yapmış olduk. Yatırımlarımızın ve meclis toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Şubat Meclis Toplantısında SASKİ marifetiyle gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 22 aylık süre içerisinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmalarının yanı sıra enerji hamleleri ve atıksu arıtma tesisleri ile Sakarya’nın altyapısını güçlendirdiklerini ifade eden Başkan Yüce, çalışmaların hayırlı olmasını temenni ederek, gündüz gece demeden çalışmayı sürdüreceklerini belirtti.

Barajın doluluk oranı yüzde 93

Yapımı tamamlanan projelere ilişkin bilgiler sunan Başkan Ekrem Yüce, “Akçay Barajının yüzde 58’lik tamamlanan yatırımına ara vermedik ve hız kesmeden devam ettik. Sapanca Gölü’nü korumak ve içmesuyu ihtiyacımızda bir sorun yaşamamak için alternatif bir hat hazırladık. Yıllık ortalama 40 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip Akçay Barajı ve onu besleyen 2 su alma yapısıyla Sapanca Gölü’nden alınan su miktarı azaltılarak yaklaşık 350 bin kişinin içmesuyu ihtiyacını karşılıyoruz. Barajın doluluk oranı şu an için yüzde 93. Hendek 1. Etap Su Kayıplarının Azaltılması Projesi İçme suyu şebekemizde ölçülebilir basınç bölgeleri oluşturarak fiziki su kayıplarının önüne geçiyoruz. 17 adet ölçüm ve kontrol odası yaptık. İlk etapta yüzde 65 olan su kayıp oranını şu aşamada yüzde 50’ye düşürerek, 800 bin metreküp su kaybı önlenmiştir” dedi.

Kocaeli İSU ekiplerinden 8701 sayaca müdahale | TIKLAYIN

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler