Samsun Lojistik Köy

Samsun Lojistik Köy Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, projenin özellikle ekonomik kalkınma modeli için örnek olduğunu vurguladı.

Samsun Lojistik Köy Yönetim Kurulu Toplantısı Vali Osman Kaymak başkanlığında gerçekleştirildi. Samsun Valiliğinde yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ile Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır da katıldı.

“Proje, ekonomik kalkınmada model”

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, proje ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Şahin, “2023 hedeflerimiz içerisinde sık sık belirttiğimiz ekonomik kalkınma modellerinden birisi lojistik köy projesidir. Samsun’a kazandırılan bu yatırım, Türkiye’de, özellikle ekonomik kalkınma modeli için örnek bir yatırımdır” dedi.

“Elimizi taşın altına koymaya hazırız”

Projenin büyük bütçelerle hayata geçirildiğini hatırlatan Başkan Zihni Şanin, “Şehrimizin ekonomik yönden kalkınması, büyümesi, iş insanlarının kente yapacağı yatırımlarla doğru orantılıdır. Faaliyetlerine başlayan lojistik köyün bu anlamda lokomotif olması en büyük temennimiz olacaktır. Bizler de kentin yöneticileri olarak elimizi taşın altına koymaya hazır olduğumuzu her platformda belirtiyoruz. Özellikle Büyükşehir Belediyesi, bu alanda öncü olmaya hazırdır” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bursa hem borçlarını ödeyecek hem de yeni yatırımlar yapacak