BAŞKAN SEÇER TARSUS’TA ESNAF TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
BAŞKAN SEÇER TARSUS’TA ESNAF TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

Mersin Belediye Başkanı Seçer :”Biz otopark yaptıkça, Parkomat sistemi de ortadan kalkacak” dedi. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Parkomat’ı kâr amacıyla yapmadıklarını belirtti.

Başkan Seçer, Tarsus’ta faaliyet yürüten 16 esnaf odası ve 2 esnaf kefalet kooperatifi başkanıyla bir araya geldi. Toplantıda hayata geçirdikleri ve planladıkları hizmetlere değinildi. Başkan Seçer, Parkomat uygulamasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Başkan Seçer, Parkomat’ı kâr amacıyla yapmadıklarını, geçici bir çözüm olarak uyguladıklarını belirtti. otoparklar yapıldıkça Parkomat uygulamasının kaldırılacağını söyledi.

“Mersin Büyükşehir Belediyesi tıkır tıkır işleyen bir belediye olacak”

Mersin’in en önemli ilçesi olduğuna değinen Başkan Seçer, şunları söyledi: ” Bugüne kadar mevcut imkanlar altında yapılması gerekenleri yaptığımızı düşünüyoruz.  Bundan sonra da bu hizmetler durmadan, duraksamadan devam edecek. İmkanlarımız artıkça bu hizmetleri vatandaşlarımıza sunacağız. İnşallah ülkemizde ekonomik açıdan sorunlar yaşamayalım. siyasi ve ekonomik istikrarsızlık olmasın. İstikrarsızlık belediyenin gelirlerine yansıyor. Gereksiz yatırımların yapıldığı bir belediye devraldık. Bunları toparlamak zorunda olduğumuz bir belediye devraldık.  Allah’a şükür ki, çok yol kat ettiğimizi düşünüyoruz. Hem mali, hem idari olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi, disiplini ele almıştır. Mersin Büyükşehir Belediyesi, kontrolümüz altındadır.  Mersin Büyükşehir Belediyesi tıkır tıkır işleyen bir belediye olacak.”

BAŞKAN SEÇER TARSUS’TA ESNAF TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
BAŞKAN SEÇER TARSUS’TA ESNAF TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU

“Biz otopark yaptıkça, Parkomat sistemi de ortadan kalkacak”

Başkan Seçer, Tarsuslu esnaf temsilcileriyle görüşmesinde, Parkomat uygulamasını da değerlendirdi.  “Parkomat uygulamasını başlattık. Esnaf memnun, vatandaş şikayet ediyor” diyen Başkan Seçer, şunları söyledi:

“Para ödemesini sevmeyenler Parkomat parası vermek istemiyor. Ama esnaf memnun. Esnaf diyor ki; ‘Gelip benim dükkanımın önüne sabahtan akşama kadar park ediyor, bir şey söylersem kavga ediyor. Esnafla işbirliği içinde güzergahları belirledik. Komisyonda bütün partilerin görüşlerini aldık. Şöyle serzenişler ve tahrikler geliyor. ‘Bu bedeli ödemeyin’ diyorlar. Her şey yasalar çerçevesinde yapılıyor. Yasa dışı hiçbir kararın altına imza atmayız. Yasal olmayan hiçbir parayı ben vatandaşımdan alamam. Yarın bir gün araçlarını satarken ödemek zorunda kalacaklar. Biz şu anda Parkomat’tan da zarar ediyoruz. Bizim kâr amacımız yok. ‘Vatandaşı haraca kestiler’ gibi laflar var. Cehalet kötü bir şey. Biz Parkomat’ı geçici olarak başlattık.  Cep otopark çalışmalarımız var. Biz otopark yaptıkça, Parkomat sistemi de ortadan kalkacak. ‘Caddeler, sokaklar vatandaşın’ diyorlar. Vatandaşın değil, vatandaşların. Bunu ayırt etmek lazım.  ‘Sokak vatandaşın’ diyor. Ama esnafın da bunda hakkı var.  Özgürlük güzel bir şey. Ama sınırsız özgürlük olamaz. Bir başkasının özgürlük alanına müdahale ettiğiniz zaman, orada yasalar size ‘Dur’ der. Biz şu anda onu yapıyoruz. Bu konuda esnafın da yardımcı olmasını istiyorum. Orada çalışan gariban çocuklar, insanlar, gençler var. Bunları da seçtik, eğittik.  Bazı araç sahipleri bizim çocuklara kötü muamele yapıyormuş.Esnafımızın o çocuklara sahip çıkmasını istiyorum. Bu konuda sizlerden hassasiyet bekliyorum.”

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Alageyikler, Mersin Büyükşehir'in koruması altında