İstanbul’un Çatalca ilçesinde düzenlenen Erguvan Festivali kapsamında sahne alan Sertab Erener, tartıştığı CHP’li Belediye Başkanı Cem Kara’yı sahneden kovdu.

Çatalca’da Erguvan Festivali’nin bu yıl 18’incisi düzenlendi. Festivalde ünlü şarkıcı Sertab Erener de sahne aldı. Erener’in sahnesi sırasında, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, protokol bölümünün boş kalmasını ve seyircilerden orayı boşaltmalarını istedi. Sertab Erener ise bu duruma tepki göstererek, önce sahneyi terk etti. Bunun üzerine festivale katılan seyirciler belediye başkanını yuhalamaya başladı.

“Bu organizasyonu sağlayan benim”

Belediye Başkanı Cem Kara, “Sabaha kadar Sertab Erener diye bağırsanız da bu organizsayonu sağlayan benim. O nedenle yuhlamayla, bağırmayla bu sorunu çözemezsiniz. Ya hepimiz birbirimize saygı duyarak eğleneceğiz ya da eğlenmeyeceğiz. O nedenle herkes gereğini yapmalı ve bu öndeki alanı boşaltmalı. Ben sahneyi hanımefendiye bırakacağım o zaman” dedi.

“Lütfen sahnemden çıkar mısınız!”

Bu sırada ise Erener, tekrar sahneye çıktı. Erener, “Herkes yerinde kalsın orada oturmak isteyen bütün seyirciyi sahneye almak istiyorum. Ben 25 yıldır bu işi yapıyorum” dedi. Erener, Cem Kara’ya da “Lütfen çıkar mısınız?” diyerek sahneden gönderdi. Erener daha sonra protokol kısmının halk tarafından doldurulmasını isteyerek konserine başladı.

Kara’ya Işıklar destek verdi

CHP’li Belediye Başkanı Cem Kara’ya, CHP’li olan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar destek verdi. Çatalca Belediyesinin yaptığı Facebook paylaşımının altına yorum yapan Işıklar, “Sertab Hanım şunu unutmuş herhalde oraya onu parasını ödeyip çağıran Çatalca Belediyesi’dir. Belediyenin koyduğu düzene uyarak sahne almak mecburiyetindedir. Beğenmiyorsa o düzeni gelmez. Sertab Erener’in yaptığı tam bir terbiyesizliktir. Onu sahneden indirmeyen sahnenin ve onun parasını ödeyen Belediye Başkanının nezaketinden olduğunu unutmayın. Bundan sonra seçilmiş Belediye Başkanı’na üstelik onu parasını ödeyen kurumun şartlarına uymayan o sanatçıyı bakın bakalım hangi kurum parasını ödeyip de onu saygısızlığına katlanır. Cem nezaketli davranmış bu hareketi benim
belediyemde yapsaydı onu o sahneden indirirdim. Silivri’de buna benzer bir Mustafa Sandal vakası yaşandı ve mikrofon elinden alınarak sahneden indirildi, herkes haddini bilecek yok öyle terbiyesizlik” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Tarihi bina küle döndü