Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin açtığı Hayvanat Bahçesi, ziyaretçi akına uğradı. Hayvanları, 99 günde 300 kişi ziyaret etti.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesince, 29 Nisan 2017’de açılan Hayvanat Bahçesi, yoğun ilgi görüyor. 243 farklı türde 1665 hayvana ev sahipliği yapan Hayvanat Bahçesi ziyaretçi akınına uğruyor. Her yaş grubundan birçok insanın ziyaret ettiği Hayvanat Bahçesi, 99 günde 300 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

300 bininci kişiye sürpriz

Yetkililer, 300 bininci kişi olarak turnikelerden geçen Erhan Özcan ve ailesine bir sürpriz hazırladı. Yetkililerin kutladığı 4 kişilik Özcan ailesine çeşitli hediyeler verildi. 300 bininci kişi olmanın sevincini yaşayan Erhan Özcan, eşi Canan Özcan ile kızları Duru ve Defne golf aracıyla gezdikleri Hayvanat Bahçesi’nin tadını çıkarttı. 5 yaşındaki Duru kendisine hediye edilen oyuncak file sarılarak, elinden hiç bırakmadı. Ablası 8 yaşındaki Defne ise hediye edilen kutudaki oyuncaklardan kendi hayvanat bahçesini kurmaya çalıştı.

“Nice 300 bininci ziyaretçiler olmasını diliyorum”

Duru ve Defne daha sonra anne-babasıyla birlikte lemurların bulunduğu bölüme geçerek, hayvanları muzla beslediler. 300 bininci ziyaretçi Erhan Özcan görevi nedeniyle Türkiye’de çok sayıda ilde bulunduğunu belirtti. Özcan, “Bütün Eskişehir halkı adına ve dışardan gelen yerli-yabancı turistler adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Büyükerşen’e kenti Avrupa şehri haline getirdiği için teşekkür ederim. Daha nice 300 bininci ziyaretçileriniz olmasını diliyorum” dedi.

Canan Özcan ise, Eskişehir’i Avrupa şehri haline getirdiği için teşekkür ederek, “İnşallah kendisi başkanlıkta daim olur. Sazova Park zaten harika, Hayvanat Bahçesi çok güzel olmuş. Çocuklar hayvanları görünce çok seviniyorlar. Çocukların hayvanları canlı canlı göstermek ayri bir keyif. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Facebook Yorumları