Ana SayfaGündemSeyhan için dev proje: 4 bin 100 konut yapılacak

Seyhan için dev proje: 4 bin 100 konut yapılacak

Seyhan Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi iş birliği ile uygulamaya başlanan kentsel dönüşüm projesi ile toplam 4 bin 100 konut yapılacak. Projenin sadece ilk etabında bin 550 konut inşa edilecek.

Adana’nın kentsel dönüşüme en çok ihtiyaç duyulan Barbaros ve Bey Mahalleleri’ni kapsayan alanda Seyhan Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde uygulamaya konan kentsel dönüşüm projesinin 1. etabının 1. ve 2. kısım inşaatlarına başlandı. Toplam 4 bin 100 konutun yapılacağı projenin ilk etabında 1.550 konut ve 36 iş yeri inşa edilecek.

“Dönüşüm yerinde ise güzeldir”

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, resmi temel atma töreni önümüzdeki günlerde TOKİ tarafından yapılacak inşaatın şantiye alanında basın temsilcileri ile bir araya geldi. Karalar, “Burası Adana’nın ihtiyaçlarını karşılayan, gerçekten dönüşümün ihtiyaçlarını karşılayan, yerinde dönüşüm olan kentsel dönüşüm projesidir.Dönüşüm yerinde ise güzedir. Gerçek dönüşümde budur. Çıkmaz sokağın, yığma binaların olduğu en ufak bir afette ciddi can ve mal kaybının olacağı bölgelerde dönüşüm olmalıdır. O yüzden bu bölgelere ağırlığımızı verdik” dedi.

750 günde tamamlanması planlanıyor

750 günde bitirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projesinde toplan 4 bin 100 konut inşa edilecek. İnşaatı başlayan ilk etabın 1. kısımda 627 konut, 22 dükkân ile altyapı ve çevre düzenlemesi, 2. kısımda ise 923 konut ile 14 dükkân yer alacak. Böylelikle “Kentsel Dönüşüm Projesi”nin ilk etabında 1.550 konut ile 36 dükkân inşa edilmiş olacak. Modern mimari tarzda hazırlanan projede geniş pencereler ve balkonlar kullanıldı. Projeyle yerleşim alanı; dükkânları, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkanı sunan, güvenli, modern bir yaşam merkezi oluşturulması amaçlanıyor.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla