Aydın’ın Söke Belediyesi Başkanı Süleyman Topran, dar gelirli vatandaşlara sosyal konut müjdesi verdi. Toyran, projenin üzerinde titizlikle çalıştıklarını belirtti.

Söke Belediyesi, belediyeye ait olan ve üzerinde hayvan pazarı ile seranın bulunduğu arazide sosyal konut projesi yapmayı planlanıyor. Proje ile dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmesi hedefleniyor. Toplam 262 konutun yer alacağı projenin 124’ü sosyal konutlardan, kalan 138 adeti ise yüz metrekare üzeri toplu konutlardan oluşacak.

“Belediyenin kendi gücü yok”

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, “Sosyal konut yaratmak amacındayız. Ancak belediyenin kendi gücü yok. Bu alanda hem sosyal konut üretmek, hem de belediyeye gelir elde etmeyi amaçlıyoruz. Hayvan pazarı ve serayı belediye hizmet alanı olarak belirlenen parke üretim tesisi yanına taşıma planımız var. Hayvan pazarımız ve seramız da yeni yerinde, yenilenmiş ve modern bir hale getirilmiş olacak. Proje ile ilgili tüm detaylı çalışma yapılarak, encümen tarafından belirlenecek kriterler dahilinde ihaleye çıkacak. Proje üzerinde yaklaşık iki yıldır titiz bir şekilde çalışıyoruz. Konut üretmenin belediyelerin görevi olduğunu düşünüyorum. Bu yönde talepler sıkça önümüze geliyor. Belediyemize ait bu arazinin en uygun şekilde değerlendirilmesini, ilçemizde konut ihtiyacının karşılanması açısında bu projenin önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran
Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP'li Başkan kurultay çağrısına 'absürt' dedi